Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Problemy Melissy Vargas

Problemy Melissy Vargas

fot. Michał Szymański

Gwiazda reprezentacji Turcji – Melissa Vargas – będzie zmuszona w najbliższym czasie pauzować. Zawodniczka kubańskiego pochodzenia występuje w lidze chińskiej, w zespole Tianjin Bohai Bank. Podczas treningu przed spotkaniem z Henan Shuanghui doznała urazu barku. Klub nie określił, jak długo Vargas będzie zmuszona odpoczywać od siatkówki.

Tureckie obywatelstwo

Melissa Vargas przyjęła tureckie obywatelstwo w 2021 roku. Dwa lata od tego wydarzenia siatkarka mogła oficjalnie założyć koszulkę reprezentacji Turcji. 2023 roku był dla Vargas niezwykle owocny. Zawodniczka sięgnęła z kadrą Turcji po złoto Ligi Narodów i mistrzostw Europy, wywalczyła również kwalifikację olimpijską. Można zatem powiedzieć, że opłacało się czekać na zielone światło na grę w tureckich barwach.

Wcześniej, w 2018 roku, Melissa Vargas podpisała kontrakt z Fenerbahce Stambuł. Trzy lata później zdecydowała się połączyć grę dla Fenerbahce z występami w lidze chińskiej. W praktyce wygląda to tak, że pierwszą część sezonu w lidze turniej Vargas gra w Chinach jako zawodniczka Tianjin Bohai Bank, a w styczniu wraca na decydujące mecze w lidze tureckiej i europejskich pucharach.

Problemy zdrowotne i organizacyjne

Może się jednak okazać, że obecny sezon będzie trudny dla Melissy Vargas. Aktualnie musi pauzować z powodu urazu barku. Jest to kontuzja, z którą zawodniczka musiała zmierzyć się w przeszłości, więc nie wiadomo, ile czasu tym razem zajmie jej powrót do pełni sił.

Ponadto na horyzoncie pojawiły się również problemy organizacyjne. Regulamin tureckich rozgrywek przewiduje, że zawodniczka może zostać zakontraktowana do 31 stycznia. Tymczasem sezon w Chinach ma potrwać do 6 lutego i może okazać się, że Vargas nie zdąży dołączyć do Fenerbahce przed zamknięciem okienka transferowego. Można mieć jednak pewność, że Turecka Federacja Siatkówki zadba o swoją gwiazdę i na pewno znajdzie rozwiązanie, które pozwoli Vargas w odpowiednim momencie dołączyć do krajowego giganta.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved