Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Problemy Macieja Muzaja z podróżą do Rosji, powodem koronawirus

Problemy Macieja Muzaja z podróżą do Rosji, powodem koronawirus

fot. Aleksandra Twardowska

W Rosji problem z pandemią koronawirusa jest bardzo duży, a reżim sanitarny jest mocny.  Powoduje to, że Maciejowi Muzajowi będzie trudno szybko dołączyć do nowego klubu. – Jest tak, jak u nas było w kwietniu. Ale klub codziennie pracuje nad tym, żeby mnie jakoś bezpiecznie do Rosji przetransportować. Z dnia na dzień opcje się zmieniają, a ja cały czas czekam na informacje, kiedy i w jaki sposób będę się mógł dostać do Rosji – mówi atakujący Uralu Ufa.

 Za tobą pierwsze mecze w reprezentacji w tym roku, a już za chwilę będą mecze ostatnie i ruszą przygotowania w klubach. Byłeś w stanie uporządkować swoje sprawy w Ufie?

Maciej Muzaj:Jeszcze się do Ufy nie wprowadziłem, a sytuacja jest skomplikowana. Problem z koronawirusem w Rosji jest bardzo duży. Widzę, ile jest zachorowań [prawie po sześć tysięcy nowych przypadków dziennie]. W tym momencie kraj jest praktycznie zamknięty.

Ufa to duże miasto, z ponad milionem mieszkańców. Pewnie pandemia jest tam mocno widoczna?

– Zgadza się. Trochę już odwykłem od stresu związanego z pandemią, bo w Polsce już wszystko wraca do normy. A w Rosji reżim sanitarny jest teraz bardzo mocny. Jest tak, jak u nas było w kwietniu. Ale klub codziennie pracuje nad tym, żeby mnie jakoś bezpiecznie do Rosji przetransportować. Z dnia na dzień opcje się zmieniają, a ja cały czas czekam na informacje, kiedy i w jaki sposób będę się mógł dostać do Rosji.

Bezpieczniej byłoby drogą lądową niż samolotem?

– Myślę, że to jest za duży dystans, żeby jechać samochodem. Jakbym się zwinął, żeby się zmieścić do samochodu, to po tak długiej podróży już bym się chyba nie rozwinął. Mam nadzieję, że da się polecieć. Ale nie wiem kiedy i czy jakieś loty będą.

Czyli nie masz sztywnego terminu stawienia się w klubie? Nie ma takiej presji?

– Oczywiście byłoby najlepiej, żebym był jak najszybciej. Mam nadzieję, że uda mi się długo potrenować z drużyną przed sezonem. Sam chcę nie mieć przestoju po reprezentacji. Byłoby źle, gdybym znowu wracał do siatkówki po długiej przerwie.

*cały wywiad Łukasza Jachimiaka w sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved