Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Pro Tour Futures Helsinki: Polki w strefie medalowej

Pro Tour Futures Helsinki: Polki w strefie medalowej

Katarzyna Kociołek i Marta Łodej nie miały większych problemów w ćwierćfinale turnieju Beach Pro Tour Futures w Helsinkach. W dwóch setach polska dwójka pokonała Szwajcarki i tym samym awansowała do półfinału rozgrywek.

Od początku starcia dobrze dysponowana była Katarzyna Kociołek, która nie tylko dobrze zagrywała, ale następnie kończyła kontry (5:2). Z czasem swoje z pola zagrywki dołożyła też Marta Łodej, a broniąca polskiego duetu ponownie wykorzystała szansę w kontrze. Polki utrzymywały więc trzypunktową różnicę. W połowie partii zza linii końcowej punktować zaczęła Muriel Bossart, wyrównując po 10, ale wtedy spokojnie odpowiedziały biało-czerwone. Najpierw Marta Łodej kontrą, a następnie Katarzyna Kociołek zagrywką (16:13). Rywalki próbowały gonić wynik i udało im się znowu wyrównać dzięki punktującej zagrywce Shany Zobrist (17:17). Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła broniąca polskiego duetu, zagrywała i kończyła kontry i do końca seta to już tylko Polki zdobywały punkty.

Pierwsze akcje kolejnej odsłony były w miarę wyrównane i choć polska para zbudowała niewielkie prowadzenie, to Szwajcarki wyrównały, a po zagrywce Zobrist wyszły na czoło (5:4). Nie na długo. Gdy w polu serwisowym stanęła Marta Łodej, punktowała raz za razem i zrobiło się 11:8. Swoje w tym elemencie zrobiła też Katarzyna Kociołek (13:9). Przewaga biało-czerwonych była coraz bardziej wyraźna. Polki spisywały się świetnie w każdym elemencie, a Marta Łodej włączyła do gry także swój blok. Ponownie też dobrze zagrywała i było już 17:11. Reprezentantki naszego kraju ani myślały oddać inicjatywę, pewnie zmierzały do zwycięstwa. Kropkę nad „i” w całym starciu postawiła Katarzyna Kociołek, punktując bezpośrednio z pola serwisowego.

Kociołek/Łodej (POL) – Zobrist/Bossart (SUI) 2:0
(21:17, 21:14)