Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Pro Tour Futures Helsinki: Australijki za silne, Polki powalczą o brąz

Pro Tour Futures Helsinki: Australijki za silne, Polki powalczą o brąz

Katarzyna Kociołek i Marta Łodej do południa w niedziele rozegrały spotkanie półfinałowe turnieju Beach Pro Tour Futures w Helsinkach. Po drugiej stronie siatki stanął australijski duet Johnson/Fleming, który okazał się za silny dla biało-czerwonych. Reprezentantki Polski przegrały w dwóch setach i powalczą o brąz fińskich rozgrywek.

Polki nie rozpoczęły meczu dobrze. Miały spore problemy z zagrywkami Georgi Johnson, a później także serwisami Jasmine Fleming i w pierwszych akcjach przegrywały 1:5. Jeszcze Katarzyna Kociołek próbowała pociągnąć grę zza linii końcowej i odrobiła straty do stanu 6:8. Swoją udaną zagrywkę dołożyła też Marta Łodej, po której w ataku pomyliła się Johnson (8:9). Australijki nie dały im jednak wyrównać stanu seta, niedługo później ponownie odskakując. Zagrywała Johnson, a blokowała Fleming i było już 15:11 dla rywalek. Polki w kolejnej części seta mimo prób nie były w stanie zagrozić rywalkom, które były konsekwentne w polu serwisowym i ataku, wygrywając pewnie seta premierowego.

Otwarcie drugiej odsłony było już lepsze w wykonaniu Polek, a blok Marty Łodej dał im prowadzenie 5:4. Utrzymywało się ono do momentu, gdy ponownie w polu serwisowym stanęła Johnson, a po jej zagrywce Fleming wykorzystała kontrę. W kolejnych akcjach obie dołożyły też punkty bezpośrednio zza linii końcowej i blokiem, prowadząc 14:10. Co ważne nadal zwiększały dystans dzięki tym dwóm elementom (17:12). W końcówce już tylko kontynuowały grę, a polska dwójka mimo starał nie zdołała im pokrzyżować szyków w tym secie i meczu.

W starciu o brązowy medal Beach Pro Tour Futures w Helsinkach Katarzyna Kociołek i Marta Łodej zmierzą się z niemieckim duetem Paul/Schieder.

Kociołek/Łodej (POL) – Johnson/Fleming 0:2
(17:21, 16:21)