Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezes GKS-u: Będziemy sprawy rozstrzygać na drodze prawnej

Prezes GKS-u: Będziemy sprawy rozstrzygać na drodze prawnej

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Spośród 150 osób funkcjonujących w klubie, w 140 przypadkach doszliśmy do porozumienia w kwestii dostosowania ich oczekiwań do możliwości GKS w obliczu kryzysu – powiedział prezes wielosekcyjnego GKS Katowice Marek Szczerbowski. Klub rozwiązał umowy z Dustinem Wattenem, Emanuelem Kohutem, Szymonem Gregorowiczem, Maciejem Fijałkiem, Rafałem Szymurą i Adrianem Buchowskim oraz trenerem Dariuszem Daszkiewiczem.

Cieszy nas deklaracja prezydenta Marcina Krupy dotycząca wsparcia i pomocy pod warunkiem, że dostosujemy się do możliwości. Wiadomo, że wydatki na sport nie będą priorytetowe dla jednostek samorządu terytorialnego. I my chcemy się dostosować, ale też nie chodzi tylko o przetrwanie, ale wygrywanie. W poprzednim roku samorząd przekazał do klubu 27,9 mln złotych. Teraz będzie to może 50 procent tej kwoty – przyznał dla PAP prezes Marek Szczerbowski. W GKS na poziomie seniorskim grają piłkarze (2 liga), hokejści (ekstraklasa) oraz siatkarze (ekstraklasa).Ostatnio głośno o sekcji siatkówki GKS-u Katowice za sprawą kontrowersyjnych działań zarządu. Trener Dariusz Daszkiewicz i sześciu siatkarzy dostało wypowiedzenia umów ze wsteczną datą – 12 marca, chociaż po tej dacie jeszcze odbywali treningi i świadczyli usługi na rzecz klubu. Menadżer zawodników poddaje w wątpliwość skuteczność takiego rozwiązania umów i zawiadomił o sprawie organy PZPS i PLS. Trener Daszkiewicz nie ukrywał, że sprawę odda w ręce prawników.

Byli w sporcie ludzie mający bardzo duże pieniądze i chcący bardzo dużo płacić, dziś będzie ich znacznie mniej. Byli i tacy, którzy obiecywali i nie realizowali obietnic. My chcemy precyzyjnie zdefiniować możliwości i próbować tak modelować kontrakty, żeby ich wysokość była bezwzględnie związana z osiągnięciem wyniku sportowego – tłumaczy prezes GKS-u. – Tam, gdzie możemy dojść do porozumienia, zawieramy ugody. W większości przypadków to się udaje, tam gdzie nie da się wynegocjować, będziemy sprawy rozstrzygać na drodze prawnej. Najtrudniej te negocjacje przebiegają w sekcji siatkówki – przyznał.

Marek Szczerbowski to były radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej i kandydat na prezydenta Katowic w wyborach w 2014 roku. Był dyrektorem Stadionu Śląskiego (w latach 2006-15), zarządzał też jako prezes i menedżer klubem Kolejarz Katowice (w latach 2002-06). Fotel prezesa wielosekcyjnego GKS-u objął pod koniec sierpnia 2019 roku. Tak wtedy mówił o siatkówce w GKS-ie: „Przyglądam się z życzliwością, rozumiem specyfikę, choć merytorycznie do siatkówki jestem przygotowany najmniej. Przyjmuję decyzję dyrektora Dariusza Łyczko.” Dariusz Łyczko (również radny) rozstał się z klubem pod koniec marca tego roku…

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved