Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > PreZero Grand Prix PLS: LOS Nowy Dwór Maz. i Joker Świecie w półfinałach

PreZero Grand Prix PLS: LOS Nowy Dwór Maz. i Joker Świecie w półfinałach

Ostatnie sobotnie mecze PreZero Grand Prix PLS decydowały o tym, kto zagra w niedzielnych półfinałach. LOS Nowy Dwór Mazowiecki zrewanżował się MKS-owi Kalisz za czwartkową porażkę i po zaciętym tie-breaku (21:19) awansował do czołowej czwórki turnieju. Z kolei Joker Świecie w dwóch setach pokonał Budowlanych Łódź. W półfinałach BKS Bielsko-Biała zagra z pierwszoligowcem z Mazowsza, a #VolleyWrocław z Jokerem.

MKS Kalisz grał już pierwszego dnia z pierwszoligowcem z Nowego Dworu Mazowieckiego, pokonując wówczas rywala 2:1. Drugi mecz tych drużyn, którego stawką był awans do półfinału, rozpoczął się od zaciętej walki punkt za punkt. Pierwsze rywalkom odskoczyły podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego (9:6), ale kaliszanki szybko zniwelowały straty (12:12). Rozgorzała zacięta walka punkt za punkt, przy zmianie stron boiska nowodworzanki prowadziły 16:15, ale skuteczna gra w ataku Aleksandry Dudek nie pozwoliła im na powiększenie przewagi (21:21). W końcówce punktowa zagrywka Natalii Gajewskiej dała piłkę setową kaliszankom (24:22), a po chwili Dudek zakończyła seta wygraną MKS-u.

Kaliszanki idąc za ciosem rozpoczęły drugiego seta od prowadzenia 4:1, jednak po bloku Agnieszki Wołoszyn był już remis 5:5. Potem jednak sześć punktów z rzędu zdobyły siatkarki MKS-u i trener Kujawski poprosił o przerwę. Pomogła, bo pierwszoligowe siatkarki odrobiły straty i doprowadziły znów do remisu (13:13). W końcówce nowodworzanki wyszły na czteropunktowe prowadzenie (21:17) po ataku Małgorzaty Zaciek i ta zawodniczka zakończyła seta wynikiem 25:22.

Zwycięstwo w drugim secie kosztowało zespół LOS-u sporo sił i początek tie-breaka należał do kaliszanek (6:1). Zespół z I ligi szybko jednak wrócił do gry i odrobił straty, jednak przy zmianie stron boiska to MKS prowadził 8:7. W końcówce kaliszanki, które zachowały nieco więcej sił, znów odskoczyły rywalkom (13:10), ale nowodworzanki obronił trzy piłki meczowe, doprowadzając do remisu 14:14. Walka na przewagi była pojedynkiem Agnieszki Wołoszyn i Aleksandry Dudek, z której zwycięsko wyszła ta pierwsza i jej koleżanki. Siatkarki z Nowego Dworu wzniosły ręce w górę w geście triumfu, ponieważ awansowały do półfinału turnieju. Warto dodać, że Aleksandra Dudek wykonała w tym spotkaniu 74 ataki, zdobywając 34 punkty.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Energa MKS Kalisz 2:1
(23:25, 25:22, 21:19)

LOS: Chyła, Zaciek (14), Jaworska (5), Zakościelna (7), Filipek, Balcerowicz (7), Kujawska (1) i Wołoszyn (14)
MKS: Żurowska (4), Miechowicz (1), Łukasik (3), Gałkowska, Mucha (8), Dudek (34), Kucharska i Gajewska (3)

Początek meczu Jokera z Budowlanymi należał do świecianek, które dość szybko wyszły na prowadzenie 6:2 i trener Tomasz Sińczak poprosił o przerwę. Niewiele ona pomogła – Joker po ataku Natalii Skrzypkowskiej prowadził 9:3, w końcu jednak łodzianki zabrały się do odrabiania strat. Przy stanie 15:13 dla świecianek o czas poprosił już trener Mikołaj Mariaskin i po kilku chwilach było już 19:14. W końcówce po kolejnym ataku Julii Twardowskiej Joker prowadził 23:17 i już się dogonić nie dały. Wygrały do 20 po kolejnym zbiciu Twardowskiej.

Początek drugiej partii też należał do Jokerek, które prowadziły 5:1. Zespół ze Świecia utrzymywał kilkupunktową przewagę (9:5, 11:7), a łodzianki wyglądały na coraz bardziej zmęczone. Po ataku Julii Twardowskiej było już 15:8, a po asie serwisowym Pauliny Zaborowskiej przewaga świecianek wzrosła do 8 punktów (18:10). Zespół Budowlanych zerwał się jeszcze do walki i zdobył pięć punktów z rzędu, ale proste błędy nie pozwoliły łodziankom dogonić rywalek. W końcówce po ataku Natalii Skrzypkowskiej Joker prowadził 22:18, niedługo potem kiwka Zaborowskiej zakończyła mecz zwycięstwem zespołu ze Świecia. Joker w półfinale zagra z #VolleyWrocław, a łodzianki podobnie jak i MKS Kalisz skończyli turniej na miejscach 5-6.

Joker Świecie – Grot Budowlani Łódź 2:0
(25:20, 25:19)

Joker: Wystel, Michalewicz, Skrzypkowska (11), Nowak, Sikorska, Kubacka, Zaborowska (4) i Twardowska (17)
Budowlani: Kędziora (8), Lisiak (1), Lewandowska (1), Skomorowska, Łysiak (1), Pelczarska (3), Damaske (9) i Szczurowska (6)