Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > PreZero Grand Prix: Pewne zwycięstwo GROT Budowlanych Łódź. Mecz walki dla bydgoszczanek

PreZero Grand Prix: Pewne zwycięstwo GROT Budowlanych Łódź. Mecz walki dla bydgoszczanek

W Gdańsku rozpoczęło się PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły panie. W ramach grupy A zostały rozegrane dwa mecze – GROT Budowlani Łódź mierzył się z Grupą Azoty Akademia Tarnów, a zespół z Bielska-Białej rywalizował z OnlyBio Pałac Bydgoszcz. W pierwszym pojedynku lepsze okazały się łodzianki, natomiast w drugim, po tie-breaku, ze zwycięstwa cieszyły się bydgoszczanki.

Spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki GROT Budowlanych Łódź, które szybko zbudowały kilkupunktową przewagę (6:2), a kolejne punkty dokładała Łazowska (10:2). Serię rywalek przerwała Wiktoria Szumera (3:10), a skutecznie akcje kończyła Barbara Zakościelna, jednak przewaga drużyny z Łodzi stale rosła (15:6). Pojedyncze akcje po stronie tarnowskiej drużyny nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek, które z dużą przewagą wygrały premierową odsłonę 25:14.

Drugi set rozpoczął się od wymiany punktów między zespołami  (1:1), a na lewym skrzydle zameldowała się Julita Molenda (2:2). W kolejnych fragmentach na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Dobrym atakiem popisała się Natalia Lijewska (7:6). Długą akcję skończyła Barbara Zakościelna (9:9). Kolejne akcje dawały przewagę łodziankom, a nie do zatrzymania był a Adrianna Kukulska (16:13). W końcówce kolejne akcje kończyła także Mackenzie May (20:14), a kolejne błędy po tarnowskiej stronie siatki pozwalały na powiększanie prowadzenia drużynie z Łodzi (22:14). Złą passę swojej drużyny przerwała Wiktoria Szumera (16:22). Ostatecznie mecz padł łupem siatkarek GROT Budowlani Łódź.

GROT Budowlani Łódź – Grupa Azoty Akademia Tarnów 2:0
(25:14, 25:17)

GROT Budowlani Łódź
: Ewelina Polak, Adrianna Kukulska, Mackenzie May, Natalia Lijewska oraz Martyna Łazowska, Kinga Różyńska
Grupa Azoty Akademia Tarnów: Barbara Zakościelna, Wiktoria Szumera, Julita Molenda, Victoriya Moscickaya oraz Mariola Bucka

Mecz lepiej rozpoczął się dla zawodniczek z Bydgoszczy, które szybko doprowadziły do czteropunktowej zaliczki (5:1). Rosnąca przewaga bydgoszczanek skutkowała czasem dla trenera bielskiego zespołu. Przerwa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a kolejne ataki kończyła Pola Nowakowska (11:3). Ręce rywalek obijała Paulina Majkowska, a asa serwisowego posłała Martyna Borowczak (7:12). Jednak pojedyncze akcje po stronie zawodniczek z Bielska-Białej nie wystarczyły by zatrzymać rozpędzone rywalki, które pewnie wygrały seta.

Druga odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów między zespołami (2:2), lecz kilka chwil później pojedynczy blok Pauliny Bałdygi dał prowadzenie bydgoszczankom (4:2). W kolejnych fragmentach bielszczanki doprowadziły do remisu (6:6), a ewentualnie prowadzenie któregoś z zespołów szybko było niwelowane. Jednak kolejne atak Pauliny Majkowskiej pozwoliły bielszczankom na próbę budowy zaliczki (15:10). Kolejne akcje kończyła Pola Nowakowska (15:17). W końcówce zawodniczki z Podbeskidzia utrzymywały koncentrację i doprowadziły do trzeciego seta (25:22).

Trzeci set ponownie rozpoczął się lepiej dla zawodniczek z Bydgoszczy (5:1), jednak na taki bieg wydarzeń szybko zareagował trener bielszczanek i po wznowieniu gry szybko na tablicy wyników pojawił się remis (7:7). Wyrównany fragment gry nie trwał jednak długo – bydgoszczanki szybko wróciły do swojej gry i dzięki technicznym atakom znów wyszły na prowadzenie (12:8). W końcówce z sytuacyjnej piłki punktowała Paulina Damaske (11:12), jednak więcej koncentracji zachowały bydgoszczanki. Mecz zakończyła Pola Nowakowska (15:12)

ZGO BKS Bosik Bielsko-Biała – OnlyBio Pałac Bydoszcz 1:2
(16:25, 25:22, 15:12)

ZGO BKS Bostik Bielsko-Biała: Martyna Borowczak, Aleksandra Stachowicz, Majka Szczepańska-Pogoda, Paulina Majkowska oraz Joanna Ciesielczyk, Paulina Damaske,
OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Paulina Bałdyga, Aleksandra Justka, Aleksandra Lipska, Pola Nowakowska