Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Pracowite lato reprezentacji Francji kobiet

Pracowite lato reprezentacji Francji kobiet

fot. www.cev.eu

Zawodniczki reprezentacji Francji rozpoczęły przygotowania do trzech najważniejszych imprez, które czekają je tego lata – Złotej Ligi Europejskiej, Challenger Cup w Laval oraz mistrzostw Europy.

Podczas gdy rozgrywki klubowe stopniowo się kończą, francuska reprezentacja kobiet rozpoczęła już przygotowania do lata, które zapowiada się pracowicie. Na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu 2024, podopieczne Emile Rousseaux wezmą udział w trzech zawodach, z których każde będzie miało swoją wagę: Złota Liga Europejska, od 4 czerwca, Challenger Cup w Laval od 27 do 30 lipca i wreszcie mistrzostwa Europy od 16 sierpnia. – To lato będzie niezwykle pracowite, ale naznaczone ambicją, ze szczególnym uwzględnieniem ważnego turnieju, jakim jest Challenger Cup – wyjaśnił Emmanuel Fouchet, menedżer kobiecej reprezentacji Francji.  To prawdziwe wyzwanie dla zawodniczek jak i sztabu szkoleniowego, który nigdy nie doświadczył tak napiętego kalendarza. – To jest los wszystkich drużyn na najwyższym poziomie na świecie, które każdego roku rywalizują w Lidze Narodów i dużym międzynarodowym turnieju – kontynuował Emmanuel Fouchet. To rytm, do którego trzeba się przyzwyczaić, jeśli chce się pretendować do tej kategorii.Przygotowania rozpoczęły się od 21 kwietnia, stopniowo będą dołączać kolejne siatkarki, które zakończą swoje zobowiązania klubowe. Les Bleues wejdą następnie w „tryb przedkonkursowy” podczas zgrupowania w Metz (15-22 maja), gdzie z reprezentacją Bułgarii zagrają dwa mecze kontrolne. Następnie Emile Rousseaux i jego siatkarki udadzą się do Polski, z obozem treningowym i dwoma meczami towarzyskimi 24 i 25 maja.

Rok po zdobyciu swojego pierwszego ważnego tytułu, francuska drużyna będzie bronić swojej korony w Europejskiej Złotej Lidze. – To turniej, który jest bliski naszym sercom, ponieważ wygraliśmy go w zeszłym roku, a także dlatego, że pozwala nam skalibrować się przeciwko drugiej grupie europejskiej – wyjaśnił Emmanuel Fouchet.

Skład reprezentacji Francji na Złotą Ligę Europejską:
Przyjmujące: Lisa Arbos, Halimatou Bah, Héléna Cazaute, Sabine Haewegen, Lisa Jeanpierre, Leia Ratahiry ,Amélie Rotar
Środkowe bloku: Christina Bauer, Aminata Dia, Eva Elouga, Chloé Mayer, Naomi Ngolongolo, Léandra Olinga Andela, Isaline Sager-Weider, Amandha Sylves
Atakujące: Guewe Diouf, Lucille Gicquel, Julie Oliveira Souza
Rozgrywające: Enora Danard-Sélosse, Mahé Mauriat, Emilie Respaut, Nina Stojiljkovic
Libero: Manon Bernard, Auriane Biemel, Juliette Gelin, Amandine Giardino

źródło: ffvb.org, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę