Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Poznaliśmy wszystkie zespoły III rundy

PP: Poznaliśmy wszystkie zespoły III rundy

Poznaliśmy już wszystkie drużyny, które powalczą w III rudzie TAURON Pucharu Polski, a zarazem półfinale Pucharu I ligi. Do tego etapu awansowały BBTS Bielsko-Biała, LUK Politechnika Lublin, BKS Visła Bydgoszcz i Olimpia Sulęcin. Droga zespołów do tej części rozgrywek była jednak różna.

W rundach wstępnych Pucharu Polski rozegrane zostały wszystkie zaplanowane mecze. Problemy zaczęły się w kolejnych fazach tych rozgrywek. W I rundzie Polski Cukier Avia Świdnik miała mierzyć się z eWinner Gwardią Wrocław. Pozostałe zespoły otrzymały wolny los. Do meczu jednak nie doszło, ponieważ u wrocławian pojawiły się przypadki koronawirusa, przez co mecz musiał zostać odwołany.

W II rundzie tylko BBTS Bielsko-Biała wylosował wolny los. W dwóch meczach pierwszoligowcy mierzyli się z drugoligowcami. W Szczecinie Stalpro Błyskawica podejmowała LUK Politechnikę Lublin. Lublinianie zdominowali pojedynek, wygrywając w kolejnych setach do 19, 12 i 18. Nieco więcej walki było w Sieradzu. Tubądzin MOSiR Volley Sieradz mierzył się z BKS-em Visłą Bydgoszcz. Ten mecz również zakończył się w trzech setach. Siatkarze z Sieradza starali się postawić przeciwnikom, jednak końcówki poszczególnych odsłon należały do pierwszoligowców. Pierwsze dwa sety gospodarze przegrali do 21, natomiast w trzeciej partii 20:25. Ostatni pojedynek II rundy został przełożony na 8 listopada. Wtedy to Polski Cukier Avia Świdnik miała podejmować Olimpię Sulęcin. Do meczu jednak nie dojdzie, ponieważ tym razem to w ekipie ze Świdnika pojawiły się przypadki zakażeń koronawirusem. Tym samym Olimpia bez gry dołączyła do najlepszej czwórki tej części rozgrywek.

W III rundzie TAURON Pucharu Polski, która jest jednocześnie półfinałem Pucharu I ligi mężczyzn, Olimpia Sulęcin podejmie BKS Visłę Bydgoszcz a BBTS Bielsko-Biała zmierzy się z LUK Politechniką Lublin. Mecze zaplanowano na 18 listopada. Co ciekawe dzień wcześniej, 17 listopada BBTS z Politechniką w Hali pod Dębowcem zagrają zaległy mecz 5. kolejki I ligi mężczyzn.

Od ćwierćfinałów do Pucharu Polski dołączą zespoły PlusLigi. Mecze te zaplanowano na koniec stycznia. 14 lutego poznamy zwycięzcę całego turnieju.