Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP M: Osiem zespołów awansowało do kolejnej rundy

PP M: Osiem zespołów awansowało do kolejnej rundy

Zespoły z II ligi i lig wojewódzkich walczą w rundach wstępnych o awans do kolejnych faz Pucharu Polski. Z 17 zespołów tylko dwa dostaną możliwość zmierzenia się z zespołami z I ligi lub ekstraklasy. Na placu boju po środowych meczach zostało już tylko osiem zespołów, wśród nich m.in. Anioły Toruń, WKS Wieluń, Huragan Wołomin czy Kęczanin Kęty. Kolejne spotkania i kolejna runda tych rozgrywek zostanie rozegrana już za dwa tygodnie.

W środę rozegrano osiem spotkań II rundy wstępnej Pucharu Polski mężczyzn. W tej fazie rozgrywek walczą zespoły z II ligi i lig niższych. Do kolejnej fazy awansowali siatkarze Jokera Powiat Pilski, którzy bez większych problemów wygrali w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym SKS-em. Pilanie w kolejnej rundzie zmierzą się z Aniołami Toruń. Drużyna z woj. kujawsko-pomorskiego wygrała 3:1 z Treflem Lębork, chociaż spotkanie rozpoczęła od seta przegranego do 19.

Konspol Słupca nie miał problemów z odniesieniem wygranej w Sklamierzycach z miejscowym Legionem i pewnie awansował do kolejnej rundy, w której zmierzy się z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. SMS PZPS II Spała wygrał w trzech setach wyjazdowe spotkanie z Hetmanem Włoszczowa.

Kolejną parę II rundy wstępnej utworzą dwa zespoły z województwa mazowieckiego. KKS Kozienice we własnej hali pokonał 3:1 Arkę Tempo Chełm, chociaż spotkanie nie zaczęło się dobrze dla gospodarze. Po przegranej pierwszej partii kozieniczanie jednak odrobili straty i wygrali trzy kolejne sety. W swoje hali triumfowali również zawodnicy Huraganu Wołomin, którzy pokonali 3:1 Spartę Grodzisk Mazowiecki. Tutaj również po pierwszym secie więcej powodów do zadowolenia mieli przyjezdni, ale mecz skończył się triumfem miejscowych zawodników.

W ostatniej parze kolejnej rundy WKS Wieluń zmierzy się z Kęczaninem Kęty. Kibice w Wieluniu oglądali w środę zacięte spotkanie z zespołem MCKiS Jaworzno. Gospodarze dwukrotnie w tym meczu obejmowali prowadzenie, jednak przyjezdni za każdym razem wyrównywali. WKS, w którego składzie występuje m.in. Marcin Kryś, pokonali ostatecznie rywali w tie-breaku (15:13). Kęczanin Kęty w trzech szybkich setach uporał się na wyjeździe z AS-em Niepołomice i pewnie awansował do kolejnej rundy.

Z ośmiu pozostałych w grze drużyn tylko dwie uzyskają awans do 1/16 finału Pucharu Polski siatkarze. Na tym etapie do rozgrywek dołączy również 14 drużyn z PlusLigi i 16 zespołów z TAURON I ligi mężczyzn.