Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Radomka Radom kolejnym ćwierćfinalistą

PP K: Radomka Radom kolejnym ćwierćfinalistą

Siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom bez większych problemów awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Pewnie wygrały bowiem starcie ze Stalą Mielec, nie oddając rywalkom żadnej partii. W dwóch pierwszych setach triumfowały do 17, w trzecim zaś ograły mielczanki do 16.

Od prowadzenia 2:0 spotkanie rozpoczęły siatkarki Radomki. Stal jednak wyrównała, a przy stanie 5:5 to ona odskoczyła na dwa punkty. Nie utrzymała długo nadwyżki, gdyż po kilku akcjach na czele znów były przyjezdne (12:9). Wkrótce wygrywały one aż 16:10. W końcowej fazie seta radomianki kontrolowały już wydarzenia na boisku. Ani na moment nie pozwoliły rywalkom się do siebie zbliżyć i pewnie triumfowały w pierwszej odsłonie, rozbijając mielczanki 25:17.

Początek drugiego seta przypominał premierową partię. Od prowadzenia 2:0 znów zaczęli goście, ale siatkarki Stali zaczęły odrabiać straty, by wkrótce przejąć inicjatywę. Przy stanie 3:3 ich łupem padły bowiem cztery kolejne akcje. Trener Radomki poprosił wtedy o czas, ale po wznowieniu gry gospodynie dołożyły do wyniku kolejne dwa oczka i wygrywały już 9:3. Odrabianie strat przychodziło przyjezdnym mozolnie. W końcu jednak złapały kontakt z rywalkami, zbliżając się do nich na punkt (12:13). Po krótkiej wymianie ciosów radomianki zaczęły zaś wychodzić na prowadzenie (18:16). Zawodniczki Stali stanęły, a rywalki punktowały w każdej kolejnej akcji. Wkrótce miały już pierwszą piłkę setową. Wykorzystały ją za drugim razem, pokonując mielczanki ponownie do 17.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Przy wyniku po 4 odskakiwać zaczęły siatkarki Radomki. Chwilę potem miały one aż siedem oczek przewagi (12:5). Stało się jasne, że zaczynają pewnie zmierzać do zwycięstwa w tym starciu. Zawodniczki z Mielca nie były w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanym rywalkom. Przy stanie 16:9 dla gości o czas poprosił jeszcze trener Stali, ale na niewiele się to zdało. Inicjatywa cały czas leżała po stronie radomianek, które nie dały wybić się z uderzenia. Ostatecznie wygrały one 25:16, a całe spotkanie 3:0.

Stal Mielec – E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3
(17:25, 17:25, 16:25)

Stal: Laskoska (2), Stroiwąs (1), Bryda (8), Mras (1), Wardęga (1), Hatala (6), Samul (libero) oraz Łukasiewicz, Żabińska (4), Stachowicz, Duda (5)
Radomka: Honorio Marques (8), Picussa (13), Johnson (8), Łukasik (4), Twardowska (10), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Bałucka (6), Biała (1), Zaborowska (1), Szczygioł (3)