Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Pewne zwycięstwo i awans Budowlanych

PP K: Pewne zwycięstwo i awans Budowlanych

Siatkarki Budowlanych Łódź są trzecią ekipą, która wywalczyła awans do najlepszej czwórki Pucharu Polski. W ćwierćfinałowym spotkaniu podopieczne Macieja Biernata nie dały żadnych szans BKS-owi Bielsko-Biała, pewnie pokonując go w trzech setach. Łodzianki zdominowały rywalki zwłaszcza w drugiej partii, w której nie dały im nawet przekroczyć granicy 10 punktów.

Jako para przyjmujących po stronie gospodyń ponownie rozpoczął duet Monika Fedusio i Paulina Damaske. Jako atakująca rozpoczęła zaś Julia Szczurowska. Młodsza z duetu prawoskrzydłowych nie radziła sobie z blokiem BKS-u (10:7). Przerwa spowodowana kłopotami technicznymi z reklamami na boisk trochę wybiła przyjezdne z rytmu i po stronie BKS-u pojawiły się błędy własne, a ważną kontrę pewnie skończyła Damaske (16:15). Swoje w ataku dołożyła także Fedusio, a pojedynczy blok Szczurowskiej na Szlagowskiej doprowadził do remisu. Chwilę później to również ona skończyła ważną kontrę. Niestety źle upadła i doznała bardzo groźnie wyglądającej kontuzji kolana. Piłkę w aut wyrzuciła Kazała, a kropkę nad i postawił skuteczny atak Damaske (25:22). To gospodynie objęły prowadzenie w meczu.

Drugi set toczył się zdecydowanie pod dyktando gospodyń. Ana Cleger pojawiła się na parkiecie z konieczności, ale szybko dołożyła do meczu również swoją dobrą grę. Gospodynie wyraźnie wzmocniły zagrywkę i po asie serwisowym kubańskiej atakującej było aż (24:8). Druga odsłona skończyła się wynikiem 25:9 dla gospodyń.

Trzeciego seta rozpoczęło pewne uderzenie Orvosovej. Czeska atakująca nie dostawała jednak potrzebnego wsparcia od lewoskrzydłowych. Po drugiej stronie siatki widoczna w ataku była Damaske. Swoje dołożył też dobry blok gospodyń. Po asie serwisowym Fedusio Budowlani prowadzili (18:13). BKS rzucił się w pogoń dzięki serii zagrywek Kazały. Coraz większe kłopoty z przyjęciem miała Damaske. Zanosiło się na zaciętą końcówkę seta, ale według sędziów siatkarki BKS-u dotknęły siatki w obronie. Po tym błędzie to gospodynie wygrały seta (25:23) i awansowały do turnieju finałowego Pucharu Polski.

Grot Budowlani Łódź – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0
(25:22, 25:9, 25:23)

Budowlani: Lisiak (3), Łazowska (3), Centka (4), Fedusio (14), Damaske (11), Szczurowska (5), Łysiak (libero) oraz Lewandowska, Cleger (17)
BKS: Kazała (6), Polak (2), Pierzchała (5), Świrad (6), Orvosova (6), Szlagowska (6),Drabek (libero) oraz Borowczak (2), Chmielewska (1), Bartkowska (1), Mazur (libero)