Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: LOS walczył, ale to Radomka pojedzie do Nysy

PP K: LOS walczył, ale to Radomka pojedzie do Nysy

Bez niespodzianki zakończył się mecz Pucharu Polski w Nowym Dworze Mazowieckim. Chociaż trener Marchesi podczas meczu ćwierćfinału Pucharu Polski nie miał do dyspozycji Katarzyny Zaroślińskiej-Król, Agaty Witkowskiej i Aleksandry Szczepańskiej, jego podopieczne pokonały pierwszoligowca. LOS Nowy Dwór Mazowiecki starał się walczyć, ale tylko w drugiej odsłonie okazały się lepsze od siatkarek E.Leclerc MOYA Radomki Radom. Radomianki triumfowały 3:1 i jako pierwsze awansowały do turnieju finałowego Pucharu Polski w Nysie.

Po bloku na Sandrze Świętoń przyjezdne prowadziły 2:0, ale gospodynie szybko wyrównały po ataku Łucji Laskowskiej. Ze zmiennym szczęściem atakowała Alexandra Lazić, która w tym meczu występowała w roli atakującej (5:4). Po asie Marty Dudy LOS odskoczył na 7:4, ale nieudane zagrania atakującej i atak przez środek Kornelii Moskwy doprowadziły do wyrównania (7:7). Przy zagrywkach Natalii Murek Radomka zaliczyła efektowną serię, w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Kujawski (9:10, 9:12). Dopiero zagranie Laskowskiej przez środek pozwoliło gospodyniom zrobić przejście (10:14). W kolejnych akcjach obu drużynom zdarzało się popełniać błędy, ale to przyjezdne pozostawały na prowadzeniu (17:14). Wysoką skuteczność utrzymywała Murek i to jej atak dał radomiankom kolejne piłki setowe (24:18). Pierwszą z nich swobodnym atakiem z prawego skrzydła obroniła Aleksandra Deptuch, ale ostatnie słowo w tej odsłonie należało do Freyi Aelbrecht.

W drugiego seta lepiej weszły gospodynie. Skutecznie atakowała Marta Duda a po asie Laskowskiej było już 7:4 dla LOS-u. Gdy kontratak z szóstej strefy dołożyła Deptuch, czas wykorzystał trener Marchesi. Dopiero po przerwie skutecznie zaatakowała Kornelia Moskwa (8:5). Gospodynie wciąż wywierały presję zagrywką, co nie tylko dawało im bezpośrednie punkty, ale również utrudniały wyprowadzenie skutecznych akcji przez radomianki. Po pojedynczym bloku na Lazić kolejny raz interweniował trener przyjezdnych (7:14). W szeregach radomianek nie brakowało błędów. Zdarzały się przedłużone akcje, jednak padały one głównie łupem LOS-u. Po kiwce Deptuch było już 17:10. Dopiero przy zagrywkach Renaty Białej radomianki zaczęły odrabiać straty, po asie tej zawodniczki o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń (18:13). W kolejnych akcjach skutecznie atakowała Murek a seria przy zagrywkach Katarzyny Skorupy trwała i przy stanie 20:17 kolejną przerwę wykorzystał trener Kujawski. W końcówce uaktywnił się radomski blok. Nieudana zagrywka Kamili Kobus dała piłki setowe LOS-owi (24:20). A ostatni punkt padł po autowym ataku Białej.

Asy Marty Dudy dały pierwsze punkty LOS-owi w trzeciej partii (2:0). Sytuacja szybko się odmieniła przy zagrywkach Murek, gdy siatkarka posłała kolejnego asa, o czas poprosił szkoleniowiec LOS- (4:6). Dopiero atak Sandry Świętoń pozwolił gospodyniom wyjść z trudnego ustawienia (5:8). Skorupa często posyłała piłki do swoich środkowych (6:11). Trener Kujawski rotował składem, jego siatkarki walczyły, by zmniejszyć dystans (11:15). Gospodynie nie pomagały sobie, popełniając proste błędy. Serię przy zagrywkach Murek przerwał jej kontratak w aut (12:18). Pojedyncze zagrania Świętoń i Jędrzejewskiej na niewiele się zdały. Do końca to siatkarki z Radomia kontrolowały grę. Po udanych atakach Moskwy Radomka miała kolejne piłki setowe. Już pierwszą z nich wykorzystała Murek.

Pierwsze punkty w czwartej partii padały po błędach (1:3). Po asie Aelbrecht i skutecznym ataku Moskwy Radomka powiększyła dystans do 6:1 i o czas poprosił Bartosz Kujawski. W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Marta Duda. Raz za razem ręki w ataku nie wstrzymywała Lazić (3:8). Po nieudanych atakach gospodyń kolejny raz interweniował trener Kujawski (3:10). Po podwójnej zmianie w szeregach LOS-u skutecznie zaatakowała Jędrzejewska (4:11). Nowodworzanki skuteczne akcje przeplatały z prostymi błędami (7:14). Radomianki punktowały seriami, po nieudanym rozegraniu na środek LOS tracił do rywalek jedenaście punktów (8:16, 8:19). Po asie Białej było już 22:8. Kiwka Marty Dudy pozwoliła LOS-owi zrobić przejście (9:22). Po zagraniu z prawego skrzydła Lazić Radomka miała szanse na zamknięcie meczu (24:9). Kropkę nad i w jednostronnym secie postawiła Moskwa.

MVP: Agnieszka Adamek

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – E.Leclerc MOYA Radomka Radom 1:3
(19:25, 25:21, 17:25, 11:25)

LOS: Jaworska (1), Świętoń (7), Laskowska (5), Duda M. (12), Jędrzejewska (13), Filipek (4), Balcerowicz (libero) oraz Kujawska (libero), Deptuch (8), Duda A., Wołoszyn, Stan i Grzelak (1)
Radomka: Murek (18), Moskwa (16), Lazić (19), Wójcik (6), Aelbrecht (13), Skorupa (1), Adamek (libero) oraz Kobus i Biała (3)