Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Kaliszanki z pewną wygraną w Jarosławiu

PP K: Kaliszanki z pewną wygraną w Jarosławiu

fot. tauronliga.pl

Zgodnie z przypuszczeniami do ćwierćfinału Pucharu Polski siatkarek z pary San-Pajda Jarosław – Energa MKS Kalisz awansowała drużyna z TAURON Ligi. Kaliszanki w 1/8 finału na wyjeździe pokonały pewnie przeciwniczki, które zaskoczyły je tylko w pierwszych akcjach partii premierowej. W całym meczu każdy z trzech setów był jednak rozegrany pod dyktando drużyny z ekstraklasy.

Ekipa z Jarosławia rozpoczęła bardzo odważnie i szybko – dobrą grą w bloku Martyny Zięby i po zagrywce Dagmary Dąbrowskiej wypracowała przewagę 4:1. Po kolejnej serii dwóch punktów o czas poprosił trener tauronligowego MKS-u, gdyż miejscowe wygrywały już (po punkcie z zagrywki Katarzyny Saj) 7:3. Ten pomógł kaliszankom, a dodatkowo wytrącił z rytmu rywalki. Gra miejscowych zupełnie stanęła. W polu zagrywki szalała Zuzanna Kuligowska, miejscowe myliły się, a MKS punktował w serii pięć razy i wyszedł na prowadzenie. To jednak nie było wszystko. Kolejną serię w polu serwisowym zanotowała Karolina Drużkowska, a jarosławianki popełniały dużo błędów. Przyjezdne radziły sobie coraz lepiej i coraz mocniej dominowały na boisku. Po kolejnej serii czterech punktów przewodziły już stawce 17:11. W samej końcówce dołożyły kolejne punkty do prowadzenia, a pomogły w tym zagrywki Kuligowskiej (22:14).Mimo że miejscowe, po błędach w ataku gości, zdobyły dwa pierwsze punkty na otwarcie kolejnej odsłony, MKS szybko przejął inicjatywę i niedługo później prowadził 9:6. Dobrze zagrywała Karolina Fedorek, a atakowała Aleksandra Rasińska. San-Pajda nie odpuszczał i zminimalizował straty do 11:12, po akcji w bloku Weroniki Krysztofiak. W kolejnych akcjach MKS zwarł szyki i zdobywał co trochę po dwa punkty, budując po raz kolejny przewagę. Bardzo dobrze i w ataku i w bloku spisywała się Rasińska. Gdy różnica wynosiła 17:13, o przerwę poprosił trener zespołu z Jarosławia. Po niej rywalki zdobył kolejne oczka, w końcówce zwiększając dystans jeszcze mocniej blokiem Kuligowskiej oraz kontrą Cygan i znowu pewnie wygrały w całej partii.

Przy zagrywkach Rasińskiej MKS otworzył kolejnego seta prowadzeniem 4:0. Od dłuższego czasu w meczu nie brakowało długich wymian, te jednak lepiej rozgrywały przyjezdne i po kolejnych dwóch uderzeniach Rasińskiej było już 10:3. Kolejne liczne wymiany kończyły się na korzyść MKS-u, nie tylko po jego udanych zagraniach. Błędy w ataku popełniał San-Pajda i grę przerwał jego szkoleniowiec (8:16). Nic to nie dało, bowiem kolejne kilka akcji padło łupem przyjezdnych, rozegrała się Cygan (20:8). W końcówce punkty dołożyła Fedorek, a całe starcie udanym serwisem zamknęła Wawrzyniak.

MVP: Aleksandra Rasińska

SAN-Pajda Jarosław – Energa MKS Kalisz 0:3
(16:25, 17:25, 10:25)

Składy zespołów:
San-Pajda: Krysztofiak (6), Saj (5), Zięba (5), Szmajduch (3), Papszun (1), Dąbrowska (9), MAchowska (libero) oraz Hołowaty, Grzelak, Andrzejewska i Magierowska
MKS: Wawrzyniak (4), Drużkowska (10), Rasińska (15), Fedorek (7), Kuligowska (6), Cygan (11), Lemańczyk (libero) oraz Bartkowska (1), Pajdak (libero) i Wójcik

Zobacz również:
Wyniki 1/8 finału Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę