Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Chemik Police ostatnim ćwierćfinalistą

PP K: Chemik Police ostatnim ćwierćfinalistą

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police uzupełniły skład ćwierćfinalistek Pucharu Polski. O awans do najlepszej ósemki rozgrywek zespół Marka Mierzwińskiego walczył z pierwszoligowym LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki. Niespodzianki nie było. Mistrzynie Polski pewnie pokonały niżej notowane rywalki 3:0.

Spotkanie od początku toczyło się po myśli policzanek, które szybko zaczęły przejmować inicjatywę. Już po kilku pierwszych akcjach odskoczyły rywalkom na sześć oczek (8:2). Łupem ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego padały pojedyncze akcje, ale nie była ona w stanie nawiązać z Chemikiem wyrównanej walki. W efekcie przewaga podopiecznych trenera Mierzwińskiego sukcesywnie się powiększała i w drugiej części seta w pewnym momencie wzrosła aż do dziesięciu punktów. Przyjezdne pewnie wygrały premierową odsłonę 25:15.

W drugą partię lepiej weszły gospodynie. LOS zdołał wyjść na prowadzenie 3:1, ale szybko policzanki zaczęły odrabiać straty. Po chwili to one miały już trzypunktową przewagę (7:4). Wkrótce, tak jak w pierwszej odsłonie spotkania, przyjezdne zaczęły wyraźnie dominować, a ich nadwyżka wzrosła do ośmiu oczek (16:8). Chemik nie zamierzał zwalniać tempa, a siatkarki LOS-u nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na świetną grę rywalek. Do końca seta przewaga gości tylko rosła, a ekipa z Polic ostatecznie triumfowała aż 25:12.

W partii numer trzy obraz gry nie uległ zmianie. Znów chwilę po rozpoczęciu rywalizacji na prowadzeniu znalazły się zawodniczki Chemika (3:0) i nie zamierzały one oddawać pola rywalkom.  Ich przewaga momentalnie zaczęła wzrastać, stając się w końcu dwucyfrowa (11:1). Policzanki pewnym krokiem zmierzały w kierunku zakończenia spotkania. Siatkarki LOS-u nie były w stanie im zagrozić i niebawem musiały uznać wyższość rywalek. Podopieczne Marka Mierzwińskiego pewnie wygrały seta 25:14, meldując się w ćwierćfinale Pucharu Polski.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(15:25, 12:25, 14:25)

LOS: Filipek (3), Świętoń, Maj (1), Reiter (10), Paluszkiewicz (5), Kowalczyk (3), Balcerowicz (libero) oraz Czerwińska, Grzelak (3), Gliwa i Kott (1)
Chemik: Korneluk (8), Brakocević-Canzian (3), Fabiola (1), Wasilewska (6), Łukasik (9), Czyrniańska (7), Stenzel (libero) oraz Cipriano (6), Połeć (6), Oveckova, Jagła (libero) i Sikorska (4)