Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Chemik i Stal w kolejnej rundzie

PP K: Chemik i Stal w kolejnej rundzie

Siatkarki  ITA Tools Stali Mielec oraz Grupy Azoty Chemika Police awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. Mielczanki bez straty seta pokonały Eneę Energetyka Poznań, policzanki zaś ograły Metalkas Pałac Bydgoszcz, również zachowując w tym starciu czyste konto.

TAURON LIGA GÓRĄ

W spotkanie dobrze weszły siatkarki Energetyka Poznań, które na początku pierwszej partii objęły prowadzenie 3:0. Szybko je jednak straciły i po chwilowej wymianie punkt za punkt nadwyżkę zaczęły budować przyjezdne. Tym razem to one odskoczyły na trzy oczka (10:7), by za moment wygrywać już 15:9. W końcówce mielczanki tylko powiększały już swoją przewagę, rozbijając rywalki 25:16.

Z wysokiego c podopieczne Mateusza Grabdy rozpoczęły też kolejną partię. Błyskawicznie udało im się wyjść na sześciopunktowe prowadzenie (7:1), co pozwoliło im kontrolować przebieg seta. Siatkarki z Poznania ani na moment im w nim nie zagroziły, przewaga Stali Mielec sukcesywnie rosła. W pewnym momencie wynosiła aż 14 punktów (22:8). Ostatecznie przyjezdne wygrały tę odsłonę 25:15.

Na początku trzeciego seta role niespodziewanie się odwróciły. Inicjatywę przejęły poznanianki, które już po kilku pierwszych akcjach prowadziły 7:1. Przy wyniku 9:3 ich, wydawało się, bezpieczna przewaga zaczęła jednak topnieć i niebawem był remis 10:10. Po chwilowej wymianie punkt za punkt na prowadzenie zaczęły wychodzić mielczanki, które wkrótce wyraźnie wygrywały (17:12). W końcówce nie pozwoliły już rywalkom wybić się z rytmu, znów wysoko je pokonując (25:15) i pieczętując awans do kolejnej rundy.

Enea Energetyk Poznań – ITA Tools Stal Mielec 0:3
(16:25, 10:25, 15:25)

Energetyk: Regulska (3), Sobalska, Senica (4), Niwald (7), Nastawska (2), Bury (4), Stryjak (libero) oraz Ziółkowska, Pietrzak, Mokrzan (2), Nogaj, Witczak (libero)
Stal: Nowacka (7), Laskowska-Azab (3), Mucha (13), Gierszewska (8), Kubacka (6), Kucharska (5), Łyduch (libero) oraz Dyduła (4), Bałucka (5), Walczak (2), Pancewicz (libero)

lider tabeli nie zawiódł

Początek spotkania był wyrównany. Do wyniku po 9 trwała bowiem wymiana ciosów. Wówczas na dwa oczka odskoczyły bydgoszczanki, ale szybko tę przewagę straciły (12:12). Chwilę potem znów były na minimalnym prowadzeniu i tym razem utrzymały je do stanu po 17. Końcówka należała jednak do gospodyń i to one ostatecznie triumfowały w tym secie 25:22.

W drugiej odsłonie siatkarki Chemika wyszły na prowadzenie 2:0. Ekipa Pałacu odrobiła jednak straty i doprowadziła do krótkiej wymiany punkt za punkt.  Po niej inicjatywę zaczęły przejmować policzanki, które wyraźnie odskoczyły (10:5). Podopieczne Marco Fenoglio kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Na moment ich przewaga stopniała jeszcze do trzech oczek (10:7), ale szybko zaczęły odbudowywać nadwyżkę. Niebawem wynosiła ona aż osiem punktów (17:9). Chemik pewnie zmierzał do zwycięstwa w secie, wygrywając go ostatecznie 25:17.

Trzecia partia, wzorem poprzednich, także rozpoczęła się od wyrównanej walki. Do wyniku po 8 bowiem raz jedna, a raz druga ekipa wychodziła na skromne, punktowe prowadzenie. Wówczas na dwa oczka odskoczyły pałacanki, ale chwilę potem znów był remis (12:12). W tym momencie wyższy bieg włączyły zawodniczki Chemika, które krok po kroku powiększały swoją przewagę. Gdy w końcówce wygrywały 20:16 ich rywalki dosłownie stanęły. Do końca seta punkty zdobywały już tylko gospodynie, które wygrywając 25:16 zameldowały się w ćwierćfinale rozgrywek.

MVP: Saliha Sahin

Grupa Azoty Chemik Police – Metalkas Pałac Bydgoszcz  3:0
(25:22, 25:17, 25:16)

Skład zespołów:
Chemik: Inneh-Varga (12), Kowalewska, Korneluk (3), Sahin (12), Fedusio (3), Pierzchała (4), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Honorio (4), Wasilewska (5), Mędrzyk (5), Ding (3), Jagła (libero)
Pałac: Bałdyga (3), Nowakowska (10), Sikorska (3), Makarewicz (4), Paluszkiewicz (4), Witkowska (4), Saad (libero) oraz Gorzkiewicz, Bujnarowska (1), Żurowska (2), Łyszkiewicz (7), Gliwa