Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Bielszczanki wyeliminowane przez pierwszoligowca

PP K: Bielszczanki wyeliminowane przez pierwszoligowca

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski kobiet ITA TOOLS Stal Mielec podejmowała BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Pierwszoligowiec przegrał inauguracyjną partię, ale w kolejnych odsłonach nie dał już szans siatkarkom z TAURON Ligi. Tym samym już po pierwszym meczu BKS żegna się z rozgrywkami a mielczanki będą kontynuowały swoją przygodę w pucharze.

Od początku gra obu zespołów falowała, zdarzały się proste błędy. Atak BKS-u opierał się na T’arze Ceasar (6:6). Stopniowo przewagę zaczęły budować bielszczanki, po bloku na Katarzynie Brydzie i błędzie tej siatkarki interweniował trener Stali (9:13). Passa przy zagrywkach Julii Nowickiej trwała. Gdy rozgrywająca dołożyła asa drugą przerwę wykorzystał trener Popik (9:16). Dopiero po tej przerwie skutecznie zaatakowała Karolina Staniszewska. Nie brakowało przedłużonych wymian, jednak więcej cierpliwości zachowywały podczas nich przyjezdne. Po kontrataku Pauliny Majkowskiej było już 21:12 dla BKS-u. W końcówce przy zagrywkach Emilii Muchy gospodynie odrobiły kilka punktów, ale nie zdołały zniwelować wszystkich strat. Kontratak Weroniki Sobiczewskiej i błąd Gierszewskiej dały ostatnie punkty przyjezdnym.

Chociaż pierwsze akcje drugiego seta należały do BKS-u, mielczanki szybko doprowadziły do wyrównania. Ręki w ataku wciąż nie wstrzymywała Sobiczewska, gdy zablokowana została Staniszewska interweniował trener Popik (4:8). Po czasie atakująca BKS-u dołożyła asa. Stal z trudnego ustawienia wyszła po celnym zagraniu Zuzanny Kulig (5:10). Asy Staniszewskiej skłoniły trenera Piekarczyka do poproszenia o czas (8:10). Gospodynie kontynuowały skuteczną grę i po kontrataku Emilii Muchy wyrównały wynik (11:11). Kolejna seria należała do BKS-u, ponownie nastąpiła ona gdy na zagrywce była Nowicka (12:16). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, ale na prowadzeniu pozostawały siatkarki z Bielska-Białej. Podobnie jak w poprzednim secie gospodynie w końcówce ruszyły do odrabiania strat (20:22). Po błędzie Gierszewskiej BKS miał serię piłek setowych (20:24). W kolejnych akcjach punktowały Sonia Kubacka i Weronika Gierszewska i wynik wyrównał się. Ataki Staniszewskiej przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Stali.

Otwarcie trzeciej partii było ciekawe, choć niepozbawione błędów. Po kontrataku Sobiczewskiej przerwę wykorzystał szkoleniowiec Stali (4:6). Po jego interwencji gospodynie szybko wyrównały wynik. Z czasem mielczanki zaczęły wywierać presję zagrywką i wykorzystywać swoje akcje. Po asie Gierszewskiej o czas poprosił trener BKS-u (11:7). Na siatce górowali siatkarki Stali. W szeregach BKS-u nie brakowało błędów. Gdy w ataku pomyliła się Pierzchałą, drugą przerwę wykorzystał bielski szkoleniowiec (17:12). Raz za razem punktowała Staniszewska. Przyjezdne do walki starał się poderwać duet Borowczak/Sobiczewska (20:16). Bielszczanki nie potrafiły jednak wyeliminować ze swojej gry pomyłek. BKS obronił jeszcze pierwszą piłkę setową, ale szybko kropkę nad i postawiła Gierszewska.

Efektowną serię na początku czwartej odsłony zaliczyły gospodynie, które przy zagrywkach Sylwii Kucharskiej odskoczyły na 6:0 i o czas poprosił trener Piekarczyk. Po przerwie skutecznie punktowała Kubacka. Po kontrataku Gierszewskiej ponownie interweniował szkoleniowiec BKS-u (9:0). Dopiero po tej przerwie przedłużoną wymianę zakończyła Nowicka. BKS starał się walczyć, ale przewaga pozostawała wyraźna (13:5). Przy zagrywkach Dominiki Pierzchały bielszczanki zaliczyły serię, po nieudanym ataku Staniszewskiej interweniował trener Popik (13:7). Passę rywalek przerwała Kulig (14:8). BKS kontynuował dobrą grę na siatce i po ich kolejnym bloku ponownie zawodniczki do siebie przywołał szkoleniowiec Stali (14:11). Akcje były długie i zacięte, obie drużyny nie odpuszczały (16:13). Zdarzały się również błędy. W końcówce swoje akcje kończyła Katarzyna Bryda (20:17). W decydującym momencie za sprawą skutecznego ataku Sobiczewskiej i bloku na Staniszewskiej BKS złapał kontakt punktowy z rywalkami, ale nie zdołał odwrócić biegu seta (20:19). Kolejne akcje toczyły się już po myśli gospodyń, które po nieudanym ataku Sobiczewskiej cieszyły się ze zwycięstwa.

MVP: Zuzanna Kulig

ITA TOOLS Stal Mielec – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:1
(17:25, 26:24, 25:20, 25:20)

Stal: Musiał, Staniszewska (15), Bryda (4), Kulig (9), Mucha (7), Kubacka (9), Kucharska (5) Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero) i Gierszewska (18)
BKS: Pierzchała (10), Nowicka (4), Ceasar (15), Majkowska (9), Sobiczewska (16), Damaske (6), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Borowczak (7), Janiuk, Chmielewska i Abramajtys