Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Reprezentant Słowenii z pozytywnym wynikiem na THC

Reprezentant Słowenii z pozytywnym wynikiem na THC

fot. PressFocus

ACH Volley Ljubljana ze skutkiem natychmiastowym rozwiązała kontrakt ze swoim środkowym bloku. Powodem tak radykalnej decyzji był pozytywny wynik testu na obecność niedozwolonej substancji. W próbce pobranej od Danijela Koncilji stwierdzono THC – aktywny składnik marihuany, który znajduje się na liście substancji zakazanych. 

 

WYNIK – POZYTYWNY

 

Test antydopingowy został przeprowadzony na początku marca po meczu pucharowym w Mariborze. Zawodnik poinformował władze klubu ACH Volley Ljubljana, że w jego organizmie stwierdzono obecność THC – aktywnego składnika marihuany. THC znajduje się na liście zakazanych substancji przez Międzynarodową Agencję Antydopingową (WADA).

Klub ostro zareagował na wyniki testu antydopingowego i szybko w pełni odciął się od swojego byłego już zawodnika. Kontrakt ze środkowym został rozwiązany ze skutkiem natychmiastowym i definitywnym.

 

MEDALISTA

Danijel Koncilja to 34-letni siatkarz, również reprezentant Słowenii. Ze swoją kadrą w 2015 roku zdobywał srebrny medal mistrzostw Europy, a także brązowy w 2023 roku. W zespole z Ljubljany występuje od 2022 roku, w poprzednim sezonie zdobył w jego barwach mistrzostwo Słowenii.

źródło: ACH Volley Ljubljana

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved