Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Poznaliśmy terminarz meczów Polek w fazie grupowej mistrzostw świata

Poznaliśmy terminarz meczów Polek w fazie grupowej mistrzostw świata

Poznaliśmy kalendarz spotkań reprezentacji Polski siatkarek na tegorocznych mistrzostwach świata współorganizowanych przez nasz kraj z Holandią. Układ spotkań jest bardzo korzystny: z najmocniejszą Turcją Polki zagrają na sam koniec fazy grupowej. Polki zagrają jedno spotkanie fazy grupowej w Holandii, a resztę już w Polsce. 

Na otwarcie mistrzostw zawodniczki Stefano Lavariniego zagrają z Chorwacją w jedynym meczu poza Polską. Na inaugurację turnieju organizatorzy zaplanowali bowiem, że wszystkie drużyny swoje pierwsze spotkanie rozegrają w Arnhem w Holandii. Tamtejszy stadion GelreDome, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Vittese, zostanie podzielony na trzy boiska: dwa służące do rozgrywania meczów i jedno treningowe.Pierwszy dzień rywalizacji na MŚ – 23 września – otworzą Polki, które zagrają z Chorwatkami o 18:00, a dwie godziny później na drugim boisku swoje spotkanie z Kenijkami rozpoczną Holenderki. Po wszystkim polska kadra wróci do kraju i resztę spotkań fazy grupowej rozegra w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Będą miały trzy dni przerwy pomiędzy meczem w Arnhem a trzema kolejnymi w Polsce. Później dostaną jeszcze jeden dzień wolnego przed piątym, ostatnim spotkaniem.

Terminarz meczów grupy B siatkarskich mistrzostw świata w 2022 roku:

23 września, godz. 18:00, Arnhem: Polska – Chorwacja
27 września, godz. 20:30, Gdańsk/Sopot: Polska – Tajlandia
28 września, godz. 20:30, Gdańsk/Sopot: Polska – Korea Południowa
29 września, godz. 20:30, Gdańsk/Sopot: Polska – Dominikana
1 października, godz. 20:30, Gdańsk/Sopot: Polska – Turcja

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę