Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Poznaliśmy rywali polskich drużyn w europejskich pucharach

Poznaliśmy rywali polskich drużyn w europejskich pucharach

fot. CEV

W Luksemburgu wylosowano pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń. Z fazy grupowej dalej awansowały dwa polskie zespoły męskie i jeden kobiecy. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ćwierćfinale zmierzy się z Cucine Lube Civitanovą, PGE Skrę Bełchatów czeka walka z Zenitem Kazań, natomiast Grupa Azoty Chemik Police zagra z VakifBankiem Stambuł.

Do ćwierćfinałów awansowały zespoły, które wygrały swoje grupy oraz trzy najlepsze z drugiego miejsca. Rozstawione były cztery najlepsze zespoły fazy grupowej, do których rozlosowane zostały pozostałe drużyny.W przypadku Ligi Mistrzów w pierwszym koszyku znalazły się: Zenit Kazań (RUS), Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (POL), Itas Trentino (ITA), Sir Sicoma Monini Perugia (ITA) zaś w drugim: Leo Shoes Modena (ITA), Cucine Lube Civitanova (ITA), Berlin Recycling Volleys (GER) i PGE Skra Bełchatów (POL).

W Lidze Mistrzyń rozstawione były: A.Carraro Imoco Conegliano (ITA), VakifBank Stambuł (TUR), Igor Gorgonzola Novara (ITA) i Eczacibasi VitrA Stambuł (TUR), a dolosowywane do nich: Savino Del Bene Scandicci (ITA), Grupa Azoty Chemik Police (POL), Fenerbahce Opet Stambuł (TUR) i Unet e-work Busto Arsizio (ITA).

W fazie grupowej ze względu na pandemię zmieniono format rozgrywek na grę turniejową. W ćwierćfinałach i półfinałach zdecydowano się na powrót do tradycyjnej formuły mecz i rewanż. W ćwierćfinałach rewanże rozegrane zostaną w halach drużyn, które były rozstawione podczas losowania.

Pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów:
PGE Skra Bełchatów (POL) – Zenit Kazań (RUS)
Cucine Lube Civitanova (ITA) – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (POL)
Berlin Recycling Volleys (GER) – Itas Trentino (ITA)
Leo Shoes Modena (ITA) – Sir Sicoma Monini Perugia (ITA)

Podczas losowania jako przeciwnika Skry wylosowano ZAKSĘ. Zgodnie z zasadą, która mówi, że zespoły, które grały ze sobą w fazie grupowej nie mogą spotkać się w ćwierćfinale, ZAKSĘ przeniesiono do rywalizacji z Cucine Lube Civitanova, a bełchatowianom wylosowano Zenit Kazań. Jeśli jednak oba polskie zespoły wygrają swoje ćwierćfinały, mogą spotkać się ze sobą w półfinale rozgrywek.

Pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzyń:
Fenerbahce Opet Stambuł (TUR) – Igor Gorgonzola Novara (ITA)
Savino Del Bene Scandicci (ITA) – A.Carraro Ioco Conegliano (ITA)
Grupa Azoty Chemik Police (POL) – VakifBank Stambuł (TUR)
Unet e-work Busto Arsizio (ITA) – Eczacibasi VitrA Stambuł (TUR)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved