Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Plażowe ME U-22 M: Złote medale dla Szwedów, brązowi Francuzi

Plażowe ME U-22 M: Złote medale dla Szwedów, brązowi Francuzi

fot. Danuta Rękawica

Reprezentanci Szwecji, para Hölting Nilsson/Andersson zdobyła złote medale plażowych mistrzostw Europy do lat 22. W finale pokonali oni norweski duet Mol/Aas po zaciętym tie-breaku. Na najniższym stopniu podium stanęli młodzi siatkarze plażowi z Francji – Canet A. / Rotar T.. Pewnie pokonali oni zespół z Łotwy. 

BRĄZ DLA FRANCUZÓW

W półfinałach Szwedzi okazali  się lepsi po tie-breaku  (21:16, 21:23, 15:11) od zespołu z Francji Canet A. / Rotar T., zaś Norwegowie pokonali w dwóch zaciętych partiach (23:21, 24:22) Łotyszy Bulgacs O. / Berzins S..   Pary z Łotwy i Francji zagrały ze sobą w meczu o brąz. Francuzi okazali się zdecydowanie lepsi, przeważali w każdym elemencie i nie pozwolili przeciwnikom na zbyt wiele.

Canet A. / Rotar T.  [FRA] – Bulgacs O. / Berzins S. [LAT] 2:0
(21:15, 21;18)

Mecz finałowy był bardzo zacięty. W pierwszym secie na przewagi triumfowali siatkarze plażowi z Norwegii. Szwedzi jednak nie odpuszczali.  Wyszarpali drugiego seta i doprowadzili do tie-breaka. W nim także emocji nie brakowało. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Hölting Nilsson/Andersson  i mogli cieszyć się ze złotych medali.  Reprezentantów Norwegii, chociaż byli lepsi w ataku zgubiły przede wszystkim własne błędy. Popełnili ich aż 21 przy 12 rywali. Jacob Hölting Nilsson zdobył dla mistrzów Europy 7 oczek, Elmer Andersson 17. Dla Norwegów Adrian Mol zdobył 15 punktów, a Even Stray Aas 16.

Hölting Nilsson/Andersson [SWE] – Mol/Aas [NOR] 2:1
(26:28, 21:19, 15:12)

Zobacz również:
Lejawa i Beta bez medalu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved