Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Poznaliśmy miasta-gospodarzy mistrzostw Europy kobiet

Poznaliśmy miasta-gospodarzy mistrzostw Europy kobiet

fot. cev.eu

Belgrad, Płowdiw, Zadar i Cluj-Napoca będą w tym roku gościć drużyny, które wystąpią w mistrzostwach Europy kobiet. – Tegoroczna edycja EuroVolley będzie kontynuacją trendu, który wyznaczyliśmy w 2019 roku, wprowadzając elitarną siatkówkę do bezprecedensowej liczby krajów, które łączą siły, aby zapewnić najlepsze siatkarskie show i doświadczenie – powiedział Aleksandar Boricić, szef Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.

CEV ogłosił miasta gospodarzy mistrzostw Europy kobiet. Turniej, podobnie jak męski rozgrywany będzie w kilku państwach. W wypadku żeńskiego EuroVolley 2021 będą to Chorwacja, Serbia, Bułgaria i Rumunia. W kraju dwukrotnych mistrzyń Starego Kontynentu arena zmagań znajdować się będzie w Belgradzie. W Serbii oprócz wszystkich meczów grupy A odbędą się cztery starcia 1/8, dwa ćwierćfinały oba półfinały oraz mecze o medale.Kolejnym miastem gospodarzem został Płowdiw. Chociaż Bułgaria już wielokrotnie była gospodarzem mistrzostw Europy, to jeszcze nigdy zmagania nie odbywały się w tym mieście. W tym bułgarskim mieście na co dzień rywalizują siatkarki Maritzy. W tym sezonie w Płowdiw rozegrany został jeden z turniejów Ligi Mistrzyń, w którym obok Maritzy rywalizował ŁKS Commercecon Łódź, VakifBank Stambuł oraz ASPTT Mulhouse. Organizatorzy zebrali pozytywne recenzje. W Bułgarii zaplanowano mecze jednej z grup, cztery starcia 1/8 oraz dwa ćwierćfinały.

Kolejnym miastem-gospodarzem w fazie grupowej zostało chorwackie, nadmorskie miasto Zadar. Wcześniej, bo już w maju, w tym samym miejscu odbędą się eliminacje do męskiego turnieju mistrzostw Europy i FIVB Challenger Cup kobiet. Zadar, podobnie jak Płowdiw, nigdy nie było gospodarzem większych siatkarskich imprez. Ostatnim miastem, w którym rywalizować będzie grupa D, jest Cluj-Napoca. Do Rumunii siatkarskie mistrzostwa Europy wracają po niemal 60 latach przerwy.

Faza grupowa turnieju zaplanowana jest w dniach 18-26 sierpnia, od 28 sierpnia do 1 września rozgrywane będą mecze 1/8 i 1/4 finału. Półfinały odbędą się w piątek 3 września a dzień później poznamy mistrzynie Europy. – Tegoroczna edycja EuroVolley będzie kontynuacją trendu, który wyznaczyliśmy w 2019 roku, wprowadzając elitarną siatkówkę do bezprecedensowej liczby krajów, które łączą siły, aby zapewnić najlepsze siatkarskie show i doświadczenie. Chciałbym podziękować władzom krajowym i miejskim za ich wsparcie i mam nadzieję, że jeśli uda się opanować pandemię, jak najwięcej zagranicznych kibiców będzie mogło podróżować do tych miast, aby wspierać swoje ulubione drużyny i cieszyć się siatkówką na najwyższym poziomie – powiedział Aleksandar Boricić.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę