Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Poznaliśmy kalendarz imprez FIVB aż do IO w Paryżu

Poznaliśmy kalendarz imprez FIVB aż do IO w Paryżu

fot. FIVB

FIVB opublikowała kalendarz imprez na lata 2021-2024 obejmujące wszystkie ważne turnieje siatkarskie do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Obejmuje on zarówno IO w Tokio, jak i mistrzostwa świata w 2022 roku, a także mistrzostwa kontynentalne w latach 2021 i 2023. Ustalono daty graniczne sezonów klubowych, w tym daty początkowe i końcowe sezonów ligowych, kontynentalnych i międzynarodowych.

W najnowszym kalendarzu imprez FIVB terminy rozgrywek ligowych dostosowane są do płci. Inne terminy rozpoczęcie rozgrywek ligowych siatkarek i siatkarzy wynikają z rozgrywek reprezentacyjnych i będą różne w zależności od roku i zaplanowanych w nim imprez międzynarodowych.Kontynentalne mistrzostwa klubowe, w tym również finały europejskich pucharów corocznie planowane są w ostatnim tygodniu każdego sezonu lig krajowych. Tydzień po nić w każdym roku rozpoczynać się będzie Siatkarska Liga Narodów, po której z kolei rozgrywany ma być Volleyball Challenger Cup.

Mistrzostwa Europy w latach 2021 i 2023, a także każde kontynentalne mistrzostwa zaplanowano na sierpień i wrzesień przy założeniu, że najpierw odbędą się zawody kobiet, a po nich do walki przystąpią mężczyźni. Z kolei Klubowe Mistrzostwa Świata FIVB mają odbywać się corocznie w grudniu i trwać dwa tygodnie.

W 2022 roku odbędą się mistrzostwa świata – najpierw rywalizować będą mężczyźni, a po nich kobiety. Zawody te zaplanowano na sierpień, wrzesień i październik. Olimpijskie turnieje kwalifikacyjne będą rozgrywane przez 10 dni począwszy od kobiet, potem dla reprezentacji męskich. Zaplanowano je w połowie września 2023 roku.

FIVB oczywiście zastrzega sobie możliwość zmian w opublikowanym już oficjalnym kalendarzu, biorąc pod uwagę trudności, które mogą wystąpić w związku z pandemią COVID-19. Na pierwszym miejscu zawsze ma być zdrowie siatkarzy i siatkarek.

Co nas czeka w 2021 roku?

  • sezon ligowy ma zakończyć się do 18 kwietnia
  • między 19 kwietnia a 2 maja mają rozegrać się finały kontynentalnych mistrzostw klubowych (w tym Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń)
  • Siatkarska Liga Narodów kobiet ma być rozgrywana od 11 maja do 10 czerwca. Turniej finałowy zaplanowano na 23-27 czerwca.
  • Siatkarska Liga Narodów mężczyzn ma być rozgrywana od 16 maja do 13 czerwca. Turniej finałowy zaplanowano na 23-27 czerwca.
  • od 30 czerwca do 4 lipca mają zostać rozegrane turnieje Challenger Cup rozstrzygające o tym, kto w przyszłym sezonie zagra w Lidze Narodów.
  • igrzyska olimpijskie w Tokio rozegrane zostaną między 23 lipca a 8 sierpnia
  • kontynentalne mistrzostwa (w tym mistrzostwa Europy) mają zostać rozegrane pomiędzy 19 sierpnia a 19 września (najpierw ME kobiet, potem ME mężczyzn)
  • sezon ligowy może ruszyć już 17 września (w rozgrywkach kobiet) i 1 października (w rozgrywkach mężczyzn)
  • Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 6-19 grudnia

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved