Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Powrót po latach – Magdalena Saad w ŁKS-ie

Powrót po latach – Magdalena Saad w ŁKS-ie

fot. Michał Szymański

W Łódzkim Klubie Sportowym stawiała pierwsze kroki jako siatkarka. Reprezentuje doświadczenie, energię i ogromną waleczność. Magdalena Saad wraca do ŁKS-u Commercecon Łódź. – Gdzieś w głębi (choć się nie przyznawałam do tego) marzyłam o tym, aby podsumować przygodę z siatkówką tam, gdzie ja zaczynałam. Ma to dla mnie takie symboliczne bezcenne znaczenie – przyznała.

Rodowita łodzianka swoją karierę siatkarską rozpoczęła w 1998 roku i spędziła w Łódzkim Klubie Sportowym sześć lat. Następnie reprezentowała kolejno Dalin Myślenice, AZS Białystok, Atom Trefl Sopot, Lokomotiv Baku, Siódemkę Legionovia Legionowo i Wisłę Warszawa. Ze stołecznego klubu przeszła do pierwszoligowego MKS-u SAN-Pajda Jarosław, a poprzedni sezon był jej powrotem do ekstraklasy. W drużynie Enea PTPS Piła zagrała wiele świetnych meczów. Ma na swoim koncie mistrzostwo Polski z zespołem z Sopotu, mistrzostwo I ligi z Wisłą oraz trzy akademickie tytuły MP.Teraz czas na nowe wyzwanie. Magdalena Saad wraca do Łodzi, do klubu, w którym rozpoczęła karierę. Jakie to uczucie? – Niesamowite, zwłaszcza, że będzie to sezon, w którym cele będą bardzo wysokie. Gdzieś w głębi (choć się nie przyznawałam do tego) marzyłam o tym, aby podsumować przygodę z siatkówką tam, gdzie ja zaczynałam. Ma to dla mnie takie symboliczne bezcenne znaczenie – przyznała.

Magdalena Saad jest przykładem na to, że zawsze trzeba dawać z siebie wszystko. Poprzedni sezon był dla niej bardzo udany. W rankingu najlepiej przyjmujących uplasowała się na wysokiej 3. pozycji. – Myślę, że to wynik zebranego doświadczenia. Chęci sprawdzenia czy jeszcze nadaje się do gry na najwyższym poziomie. Ale też nie ukrywam, że łatwiej mi się teraz gra – podkreśliła. – Zaczynałam pełna pasji i miłości do tego sportu. Z czasem stał się moją pracą. Dużo zawsze od siebie wymagałam. W dużej części było to wszystko dla mnie dość stresujące. Dziś czerpię, tak jak na początku, radość. Stres w znacznej części odszedł, została miłość do tego sportu, a tak gra się o wiele łatwiej. Cieszę się z tego, bo jak się okazuje, to najlepsza droga do przyzwoitych wyników.

Pomiędzy sezonami halowymi możemy ją podziwiać na piasku. Śmieje się, że wychodzi na to, że nie może żyć bez siatkówki. – A tak poważnie, to uzupełniam się, gdyż na piachu, grając we dwie na boisku, mogę wykazać się w innych elementach. Do tego w mniejszym stopniu liczą się parametry. Uwielbiam siatkówkę plażową. Całą atmosferę, która towarzyszy podczas turniejów… Inny świat, czysta pasja i duże wyzwanie.

Przyznaje również, że siatkówka plażowe daje jej dodatkowe doświadczenie, które wykorzystuje na parkiecie. – Według mnie siatkówka plażowa jest genialnym sposobem na przygotowanie fizyczne. To wymagający sport. Wzmacnia i poprawia wytrzymałość, a także technikę i czytanie gry.

ŁKS Commercecon Łódź to tradycja i bardzo zaangażowani kibice. Saad zapytana o to, czy atmosfera, która panuje w Sport Arenie, będzie dla niej motorem napędowym, odpowiedziała: – Jeszcze dwa, trzy lata temu podziwiałam atmosferę podczas meczów. Gramy dla zespołu, klubu i siebie. Jednak przy takim wsparciu wszystkie odczucia wzmagają się kilkukrotnie – podkreśliła. – Ludzie i ich zaangażowanie z trybun to taka dodatkowa motywacja, bateria i dawka niesamowitych emocji. Dlatego to będzie prawdziwe wyzwanie, ale też przyjemność grać w barwach ŁKS-u. Czuję, że czeka mnie niesamowita i niezapomniana przygoda w tym sezonie, której nie mogę się już doczekać. Pozdrawiam wszystkich łodzian. Wracam i dam z siebie wszystko, oby oddać zaufanie jakim mnie obdarzono, podpisując ze mną kontrakt.

Zobacz również:
Karuzela Transferowa Tauron Ligi

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę