Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Poważna kontuzja Pauli Słoneckiej

Poważna kontuzja Pauli Słoneckiej

fot. Łukasz Krzywański

Pech nie opuszcza #VolleyWrocław. Podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego bardzo dobrze radziły sobie ostatnio na parkietach TAURON Ligi, wygrały dwa spotkania, a z wyżej notowaną drużyną Grot Budowlanymi Łódź przegrały dopiero w tie-breaku. Niestety poważnej kontuzji doznała w tym spotkaniu przyjmująca wrocławskiej ekipy, dobrze spisująca się do tej pory Paula Słonecka.

Paula Słonecka w tym sezonie dołączyła do #VolleyWrocław, w którym wywalczyła sobie miejsce w podstawowym składzie. Szczególnie dobrze spisywała się w ostatnich meczach wrocławskiego zespołu. W wygranych spotkaniach z Jokerem Świecie oraz Eneą PTPS Piła zanotowała odpowiednio 19 i 10 punktów, bardzo dobrze radziła sobie również w przyjęciu.Nie inaczej było w starciu z wiceliderem tabeli Grot Budowlanymi Łódź. Przyjmująca rozpoczęła mecz w podstawowym składzie i przyczyniła się do znakomitej postawy swojej drużyny, która prowadziła 2:1 w setach. Niestety w trzeciej partii po wykonaniu jednego z ataków źle upadła na boisko i doznała poważnej kontuzji kolana. Długo nie było wiadomo, co dokładnie stało się Słoneckiej i ile czasu będzie musiała ona pauzować. Po wykonanych badaniach diagnostycznych okazało się, że doszło do zerwania więzadła krzyżowego przedniego.

Kontuzje kolan są w ostatnich kilku sezonach plagą wrocławskiego zespołu. Dwa lata temu z podobnym urazem zmagały się Klaudia Felak oraz Roksana Wers, które wyeliminowało to z gry do końca sezonu. W minionej edycji rozgrywek Felak ponownie doznała tej samej kontuzji w drugiej nodze.

Paula Słonecka obecnie oczekuje na operację, po której czeka ją bardzo długa i żmudna rehabilitacja. Nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa przyjmującej i czy w ogóle wróci ona jeszcze na boisko w tym sezonie.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved