Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Portugalski rozgrywający zagra w Zawierciu

fot. rennesvolley35.fr

W nowym sezonie Miguel Tavares będzie reprezentował barwy Aluronu CMC Warta Zawiercie. Dla Portugalczyka będzie to już trzeci sezon w PlusLidze, a do Zawiercia przenosi się z Cuprum Lubin. 

Miguel Tavares będzie drugim Portugalczykiem, który będzie reprezentować barwy zawierciańskiego klubu. Przypomnijmy, że wcześniej, przez dwa lata, jako Jurajski Rycerz występował Alex Ferreira, który pod koniec sezonu 2019/2020 był kapitanem drużyny. To właśnie m.in. pozytywna opinia Alexa na temat rozgrywającego jego reprezentacji sprawiła, że klub postanowił zakontraktować Miguela Tavaresa.– Pozyskaniem Miguela interesowaliśmy się już przed rokiem, znając bardzo pozytywną opinię na jego temat ze strony Alexa Ferreiry. Sam też był bardzo zainteresowany dołączeniem do naszego klubu, słysząc wiele dobrego od kapitana swojej drużyny narodowej. Gdy teraz nagle pojawiła się okazja, by do nas trafił, grzechem byłoby z niej nie skorzystać. W Lubinie pokazał polskim kibicom swoje duże możliwości. Dysponuje nieco innymi atutami niż Maxi Cavanna, dzięki czemu będzie się z nim świetnie uzupełniał, a statystycy przeciwników będą mieli utrudnione zadanie przy przygotowywaniu taktyki na mecze z nami – mówił prezes Kryspin Baran.

Miguel Tavares to 28-letni rozgrywający, który urodził się w miejscowości Amadora leżącej zaledwie 10 km od Lizbony. Swoje pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce stawiał w Benfice Lizbona, do której trafił w 2010 roku i spędził tam cztery lata. Dwa razy sięgali wspólnie po mistrzostwo i Puchar Portugalii, a trzykrotnie po superpuchar kraju. Następnie przeniósł się do włoskiej Piacenzy. W 2016 roku ponownie zmienił barwy klubowe. Tym razem zdecydował się na transfer na zaplecze ligi francuskiej, gdzie reprezentował Tourcoing Lille Métropole. Z tym klubem najpierw awansował do Ligue A, a rok później zdobył Puchar Francji. Po dwóch latach przeniósł się do Rennes Volley 35, skąd w 2019 roku trafił do Cuprum Lubin.

– Znałem Miguela z reprezentacji Portugalii. To zawodnik o bardzo dużej jakości i dużym doświadczeniu, który ma zdolności przywódcze. Wyśmienity w zagrywce oraz defensywie. Sparowany z Cavanną, dzięki czemu będziemy jeszcze bardziej stabilni na pozycji rozgrywającego. On ma inny styl gry, niż Cavanna i to da naszemu zespołowi więcej możliwości –ocenił Igor Kolaković, szkoleniowiec zawiercian.

W ostatnim sezonie w Cuprum Lubin Tavares pojawiał się na boisku 26 razy. Łącznie zdobył 85 punktów, w tym 41 zagrywką i 22 blokiem. Najwięcej asów – 5 – ustrzelił w domowym meczu z MKS-em Będzin. W minionym sezonie ustanowił także rekord swoich punktowych bloków w jednym spotkaniu w PlusLidze. Trzykrotnie zatrzymywał rywali w domowym meczu z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa.

– Zdecydowałem się dołączyć do Aluron CMC Warty Zawiercie, bo cele moje i cele zespołu podążają w tym samym kierunku. To bardzo ambitny klub, a ja jestem bardzo ambitnym zawodnikiem. To sprawia, że chcę zrobić krok do przodu i dołączyć do zespołu walczącego w następnym sezonie o czołowe miejsca w PlusLidze – mówił Miguel Tavares.

Miguel Tavares Rodrigues
Urodzony: 2 marca 1993 r. w Amadorze (Portugalia)
Pozycja: Rozgrywający
Wzrost: 192 cm
Zasięg w ataku: 334 cm
Zasięg w bloku: 312 cm

Kariera seniorska:
SL Benfica (2010-2014)
Copra Piacenza (2014-2016)
Tourcoing Lille (2016-2018)
Rennes Volley (2018-2019)
Cuprum Lubin (2019-2021)
Aluron CMC Warta Zawiercie (2021- )

Sukcesy:
mistrzostwa Portugalii – złoto (2013, 2014), srebro (2011, 2012)
Puchar Portugalii (2011, 2012)
Superpuchar Portugalii (2011, 2012, 2013)
Puchar Francji (2018)
FIVB Challenger Cup (2018)

Nagrody indywidualne:
Najlepszy rozgrywający francuskiej Ligue A (2018, 2019)
Najlepszy rozgrywający francuskiej Ligue B (2017)

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluroncmc.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę