Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Porażka reprezentacji juniorek w sparingu z Włoszkami

Porażka reprezentacji juniorek w sparingu z Włoszkami

Po czwartkowej wygranej 3:2 z Włoszkami w piątek reprezentacja Polski juniorek uległa w Chiavennie gospodyniom 1:3. Najwięcej punktów dla polskiej drużyny (19) zdobyła w tym meczu Julita Piasecka. Drużyna prowadzona przez trenera Wiesława Popika przygotowuje się do mistrzostw świata do lat 20, które w lipcu zostaną rozegrane w Holandii i Belgii.

W czwartkowym sparingu z włoską reprezentacją juniorek Polki wygrały po zaciętej walce 3:2. W piątkowym meczu towarzyskim górą były gospodynie, które tym razem pokonały biało-czerwone w czterech setach. Włoszki wygrały również piątego, dodatkowego seta 25:20.

W polskim zespole zdecydowanie wyróżniała się w tym meczu Julita Piasecka, która zdobyła 19 punktów. Reprezentacja Polski w mistrzostwach świata juniorek zagra w grupie z Turcją, USA i Tajlandią. Co ciekawe organizatorzy turnieju do tej pory nie podali do wiadomości terminarza meczów.

Włochy U-20 – Polska U-20 3:0
(25:21, 25:14, 17:25, 25:23)

Włochy: Nwakalor (7), Guiducci (1), Omoruyi (8), Graziani (14), Diop (6), Gardini (14), Armini (libero) oraz Ituma (7), Monza (1), Nervini, Adelusi (6) i Bassi
Polska: Bińczycka, Piasecka (19), Stefanik (1), Orzoł (7), Pierzchała (8), Łyduch (libero) oraz Leoniak (7), Partyka, Laszczyk (1), Stambrowska (6) Borowczak (8) i Skomorowska (libero)

źródło: inf. własna, volleyball.it