Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Dobre chęci nie wystarczyły, porażka MCKiS-u w Bydgoszczy

I liga M: Dobre chęci nie wystarczyły, porażka MCKiS-u w Bydgoszczy

MCKiS Jaworzno ponownie postawiło się wyżej notowanej drużynie. Nie przyniosło to jednak jaworznianom punktów. MCKiS w granym awansem meczu 19. kolejki I ligi mężczyzn przegrał z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz. Gospodarze triumfowali 3:0. Pierwsze dwa sety były zacięte, dopiero trzecia partia toczyła się pod dyktando podopiecznych trenera Masnego. Liderem bydgoszczan był Antoni Kwasigroch. Przyjmujący został wybrany MVP tego spotkania.

Dobre wejście Visły

Otwarcie spotkania należało do gospodarzy, po ataku Antoniego Kwasigrocha Visła prowadziła 7:1. Dopiero po czasie dla trenera Wątorka skutecznie zaatakował Patryk Strzeżek. Zdarzały się przedłużone wymiany, ale głównie padały łupem bydgoszczan. W szeregach jaworznian mnożyły się błędy. Po ataku Pawła Cieślika Visła prowadziła już 18:13. Z czasem uaktywnił się blok jaworznian, coraz pewniej punktował Jakub Grzegolec. Przy stanie 18:16 interweniował trener Masny. Po przerwie kolejne akcje kończyli gospodarze (21:17). Goście starali się walczyć, ale nie byli w stanie zniwelować strat. Po ataku Cieślika Visła miała kolejne piłki setowe. MCKiS obronił dwie z nich, ale ostatnie słowo należało do Tomasza Polczyka.

Zacięte starcie dla gospodarz

Początek drugiego seta był zacięty. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy (8:7). Seria udanych kontrataków bydgoszczan przy zagrywkach Kwasigrocha sprawiła, że Visła odskoczyła na 12:9, interweniował trener Wątorek. Atak Artura Sługockiego i jego as wyrównały wynik (15:15). Na nowo rozgorzała walka punkt za punkt. MCKiS dobrze czytał grę rywali, ustawiając blok. W końcówce ponownie do głosu doszli gospodarze, którzy po asie Łukasza Szarka wyszli na prowadzenie 22:19. Dobra postawa Mateusza Pietrasa pozwoliła jaworznianom zmniejszyć dystans. Atak Grzegolca i błąd Słotarskiego sprawiły, że o zwycięstwie decydowała dopiero walka na przewagi. Ostatni punkt padł po błędzie Wojtaszkiewicza.

Dominacja bydgoszczan

Z nową energią w trzecią partię weszli gospodarze. Po asie Mikołaja Słotarskiego zawodników do siebie przywołał trener MCKiS-u (5:1). Swoje akcje kończyli Szarek i Polczyk. Goście zdobywali punkty głównie po błędach rywali. Kolejną serię gospodarze zaliczyli przy zagrywkach Damiana Radziwona. Kolejne roszady w składzie jaworznian nie pomagały, passę przerwał dopiero błąd zagrywającego (15:7). Nie do zatrzymania był Kwasigroch. Po ataku Cieślika było już 20:9 dla Visły. Do końca to bydgoszczanie dyktowali warunki. Po ataku Radziwona Visła miała serię piłek meczowych. Drugą z nich wykorzystał Kwasigroch.

MVP: Antoni Kwasigroch

BKS Visła Proline Bydgoszcz – MCKiS Jaworzno 3:0
(25:23, 26:24, 25:12)

Visła: Polczyk (7), Słotarski (4), Rykała (5), Cieślik (8), Radziwon (8), Kwasigroch (19), Dzierżyński (libero) oraz Czetowicz (2), Gutkowski i Szarek (7)
MCKiS: Strzeżek (4), Polok (6), Grzegolec (9), Sługocki (5), Pietras (5), Szczechowicz (1), Gepfert (libero) oraz Waszczuk (libero), Czerwiński, Borończyk (1), Wojtaszkeiwicz (1), Horoszkiewicz (1) i Gaweł