Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ponad 100 ataków jednej zawodniczki w meczu ligi chińskiej

Ponad 100 ataków jednej zawodniczki w meczu ligi chińskiej

fot. voleybolunsesi.com

Miao Yiwen, młoda zawodniczka chińskiej drużyny  ekstraklasy Sichuan w piłce siatkowej kobiet, wykonała w niedawnym meczu niezwykłą liczbę ataków, która osiągnęła trzycyfrową liczbę! Siatkarka atakowała 110 razy. Nowy sezon Superligi Kobiet 2022/2023 trwa w najlepsze. W pojedynku w grupie F pierwszej fazy Sichuan pokonał Henan 3:2 (20:25, 25:22, 26:24, 17:25, 16:14) w pojedynku dwóch drużyn z dolnej połowy z tabeli.

W tym meczu Miao Yiwen, atakująca Sichuan, wykonała 110 ataków w 5 setach! W tym samym czasie zdobyła] 41 punktów. Czy to nowy rekord świata? Najprawdopodobniej jest to rekord, przynajmniej jeśli chodzi o profesjonalną siatkówkę. Skuteczność Yiwen nie był jednak tak wielka (33,6%). Udanie skończyła 37 trafień, popełniła 8 błędów i była blokowana 11 razy. Jednak rzeczywiście nie jest łatwo ukończyć 110 ataków w jednej grze i mieć wysoki wskaźnik.Sichuan używa Yiwen jako pierwszej i oczywiście jedynej opcji w ataku ze względu na dużą przepaść między resztą drużyny a jej umiejętnościami. Ma dopiero 22 lata i wciąż  miejsce na doskonalenie różnych umiejętności. Yiwen zadebiutował w tym roku w reprezentacji Chin w FIVB VNL.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę