Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Challenge Guadalajara: Gruszczyńska i Wachowicz na 9. miejscu

BPT Challenge Guadalajara: Gruszczyńska i Wachowicz na 9. miejscu

fot. FIVB
Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały w dwóch setach z Finkami Taru Lahti-Liukkonen spotkanie o wejście do ćwierćfinału turnieju Beach Pro Tour Challenge Guadalajara, kończąc turniej w Meksyku na 9. miejscu. Jest to najlepszy wynik w tym sezonie naszych zawodniczek, które wciąż walczą o olimpijską kwalifikację.
W meczu, którego stawką był awans do najlepszej ósemki turnieju, Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz rywalizowały z Finkami Niiną AhtiainenTaru Lahti-Liukkonen. Zawodniczki z północy wygrały grupę E, ale ich rywalki w meczu o zwycięstwo w grupie Liliana i Paula – podobnie jak Polki – zdecydowały się nie rozgrywać drugiego spotkania. Mecz 1/8 finału rozpoczął się bardzo źle dla naszej pary. Biało-Czerwone miały duże problemy w przyjęciu, co uniemożliwiało im skuteczną grę i przekładało się na prowadzenie rywalek, które już na początku uciekły z wynikiem na 8-2. Finki od pierwszych piłek serwowały na Jagodę Gruszczyńską, wykluczając tym samym Aleksandrę Wachowicz z ataku. Nasze reprezentantki niestety popełniały sporo błędów (9) i mimo kilku dobrych akcji nie były w stanie nawiązać walki z rywalkami, które powiększały prowadzenie (15-6) i pewnie zamknęły seta 21:11.
Druga partia miała dość wyrównane otwarcie. Polki nie pozwoliły rywalkom na szybką ucieczkę (7:7), a swoje pierwsze punkty w ataku w tym meczu zapisała Aleksandra Wachowicz. Finki powoli przejmowały inicjatywę (10:8), chociaż przez chwilę reprezentantki Polski zdołały dotrzymać im kroku, to od stanu 11-11 rywalki z Taru Lahti na zagrywce wygrały sześć kolejnych akcji (17:11) i szybko rozstrzygnęły cały mecz na swoją korzyść (21:13).
Jagoda Gruszczyńska zdobyła w tym spotkaniu 16 punktów – wszystkie z ataku, Aleksandra Wachowicz 5 (4 ataki, 1 blok). Polki zakończyły turniej na 9. miejscu.
Ahtiainen/Lahti – Gruszczyńska/Wachowicz 2:0
(21:11, 21:13)

Za tydzień również w Meksyku, a dokładniej w Tepic, rozgrywany będzie turniej Beach Pro Tour Elite16 (17-21 kwietnia), w którym udział w głównej drabince zapewniony mają Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

Beach Pro Tour Challenge Guadalajara – harmonogram i wyniki Polek
Czwartek (11 kwietnia)
Kwalifikacje
Runda 1
Gruszczyńska/Wachowicz – BYE
Runda 2
Kadeliye/J.J. Zeng – Gruszczyńska/Wachowicz 1:2 (21:18, 16:21, 11:15)
Piątek (12 kwietnia)
Faza grupowa
Grupa C
Bansley/Bukovec – Gruszczyńska/Wachowicz 0:2 (19:21, 20:22)
Gruszczyńska/Wachowicz  – Paulikiene/Raupelyte 0:2 (w/o)
Sobota (13 kwietnia)
Runda 16
Ahtiainen/Lahti – Gruszczyńska/Wachowicz 2:0 (21:11, 21:13)
Ćwierćfinały
Niedziela (14 kwietnia)
Półfinały
Mecze medalowe

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved