Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polskie pary pokonały szkockie „dwójki”, następnie czeskie i wygrały grupę F

Polskie pary pokonały szkockie „dwójki”, następnie czeskie i wygrały grupę F

fot. FIVB

W szkockim Ayr rozgrywane są mecze grupy F Pucharu Narodów. W sesji przedpołudniowej drugiego dnia rywalizacji polskie pary: Katarzyna Kociołek i Marta Łodej oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz pokonały „dwójki” gospodarzy. W wieczornej sesji meczów Polki zmierzyły się z Czeszkami, wygrały oba spotkania, a co za tym idzie również całe zmagania w grupie F.Pierwszymi przeciwniczkami Polek w drugim dniu rywalizacji były Szkotki – Lynne Beattie/Mhari Agnew i Rachel Morrison/Kathryn Barbour. W sesji wieczornej biało-czerwone zmierzą się z czeskimi „dwójkami” – Helena Havelkova/Marketa Slukova i Barbora Hermanova/Marie-Sara Stochlova.

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły Katarzyna Kociołek i Marta Łodej, a ich przeciwniczkami została para Morrison/Barbour. Biało-czerwone zagrały bardzo dobrze w ataku oraz korzystały z błędów rywalek. Dzięki temu bez problemu wygrały 2:0 z dużą przewagą punktową w obydwu partiach.

Drugi polski duet – Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, zmierzyły się z parą Beattie/ Agnew. Polskie siatkarki ten mecz zakończyły bardzo szybko, a kluczem do sukcesu okazały się bardzo wymagające serwisy biało-czerwonych oraz duża skuteczność w ataku. Ostatecznie Polski mogły cieszyć się ze zwycięstwa 2:0.

Na koniec niedzielnych zmagań polskim parom przyszło zmierzyć się z Czeszkami. Najpierw na boisko wybiegły Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Po drugiej stronie siatki stanęła para Hermannova/Stochlova. Biało-czerwone wygrały pierwszą odsłonę, choć rywalki nie ułatwiały im zadania. Czeszki jeszcze mocniej przycisnęły w kolejnej odsłonie i doprowadziły do tie-breaka. W nim emocje sięgały zenitu, a przez długi czas żadna z dwójek nie była w stanie postawić kropki nad „i”. Nerwy na wodzy lepiej utrzymały jednak reprezentantki naszego kraju i to one triumfowały w całym starciu. Trochę łatwiejsze zadanie miały Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, które  w dwóch partiach pokonały parę Havelkova/Slukova.  Polki były zdecydowanie lepsze w secie premierowym i nie dały przeciwniczkom przedłużyć tego starcia, wygrywając także bardziej wyrównaną drugą odsłonę.

Wyniki grupy F Pucharu Narodów w Ayr (sobota 20 maja):
Hermannova/Stochlova (CZE) – Morrison/Barbour (SCO) 2:0
(21:9, 21:14)
Havelkova/Slukova (CZE) – Beattie/Agnew (SCO) 2:0
(21:16, 21:10)
Kociołek/Łodej (POL) – Piret/Bex (BEL) 2:0
(21:10, 21:19)
Gruszczyńska/Wachowicz (POL) – Van Den Vonder/Maertens (BEL) 2:0
(25:23, 21:14)

Wyniki grupy F Pucharu Narodów w Ayr (niedziela 21 maja):
Hermannova/Stochlova (CZE) – Piret/Bex (BEL) 2:0
(21:19, 21:12)
Havelkova/Slukova (CZE) – Van Den Vonder/Maertens (BEL) 2:1
(11:21, 21:18, 15:9)
Kociołek/Łodej (POL) – Morrison/Barbour 2:0
(21:5, 21:15)
Gruszczyńska/Wachowicz (POL) – Beattie/Agnew 2:0
(21:6, 21:12)
Hermannova/Stochlova (CZE) – Kociołek/Łodej (POL) 1:2
(19:21, 21:17, 18:20)
Havelkova/Slukova (CZE) – Gruszczyńska/Wachowicz (POL) 0:2
(15:21, 19:21)

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę