Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Polskie drużyny w europejskich pucharach – kto z kim, kiedy, plan transmisji

Polskie drużyny w europejskich pucharach – kto z kim, kiedy, plan transmisji

Przed rewanżami polskich drużyn w europejskich pucharach wiele pytań pozostających bez odpowiedzi. Najważniejsze z nich: czy już we wtorek będziemy się mogli cieszyć z pierwszego pucharu wywalczonego w tym roku przez polską drużynę. Czy po tym tygodniu będziemy mieli jeszcze jakąkolwiek drużynę w Lidze Mistrzów, bądź Mistrzyń? Czy Asseco Resovia dopełni formalności i awansuje do finału Pucharu CEV, a Grot Budowlane zdołają doprowadzić do tzw. ,,złotego seta”? Jedno jest pewne – przez trzy najbliższe dni emocji nie powinno zabraknąć. Wszystkie relacje z meczów przeprowadzi stacja Polsat Sport na swoich kanałach sportowych.

Czy Projekt Warszawa i Asseco Resovia Rzeszów dopełnią formalności?

Zarówno gracze Projektu, jak i Asseco Resovii pierwsze spotkania wygrali 3:1. Aby przypieczętować swoje zwycięstwo w dwumeczu muszą w rewanżu wygrać dwa sety lub w przypadku przegranej 0:3 lub 1:3 zwyciężyć w tzw. ,,złotym secie”. Gdy tak się stanie to w przypadku tych pierwszych będziemy się cieszyć z wywalczenia Pucharu Challenge, a rzeszowianie awansują do finału Pucharu CEV. Nie należy jednak zapominać, że obie drużyny swoje mecze rozgrywać będą na wyjazdach, które do najłatwiejszych na pewno nie należą. Pozostaje wierzyć, że warszawianie w ciągu tygodnia trochę odpoczęli i w pełni zmobilizowani udadzą się na mecz rewanżowy, natomiast brązowi medaliści poprzedniego sezonu będą chcieli odkupić wpadkę jaka przydarzyła im się w meczu ligowym z częstochowianami.

Jastrzębianie muszą wygrać za trzy punkty

Jastrzębianie w Piacenzie przegrali 2:3 po bardzo nierównym i obfitującym w wiele błędów własnych spotkaniu. Zaliczka jest to niezła, gdyż awans do im wygrana 3:0 i 3:1 lub zwycięstwo 3:2 i w tzw. ,,złotym secie”. W przypadku jakiejkolwiek porażki do półfinału Ligi Mistrzów awansują ich rywale. W weekend mistrzowie Polski zwyciężyli 3:1 KGHM Cuprum Lubin, a trener Marcelo Mendez wprowadził kilka roszad w składzie. Zawodnicy Gas Sales Bluenergy odnieśli natomiast imponujące zwycięstwo 3:0 nad Cucine Lube Civitanovą, co na pewno bardzo podbudowało morale całego zespołu. Faworyta w tym pojedynku wskazać trudno, choć gdy do Jeana Patry’ego dołączą z lepszą formą lewoskrzydłowi to pozostaje mieć nadzieję, że w półfinale Ligi Mistrzów wystąpi polska drużyna.

Trudne położenie obu łódzkich klubów

Zarówno ŁKS Commercecon, jak i Grot Budowlane swoje spotkania przegrały bez wywalczenia choćby punktu. Stawia je to w bardzo trudnym położeniu przed rewanżami. Mistrzynie Polski na swoim parkiecie przegrały bezdyskusyjnie i trudno uwierzyć, żeby cokolwiek lepszego zaprezentowały w Mediolanie. Tym bardziej, że bardzo męczyły się w meczu ligowym z przeciętnymi kaliszankami. Podopiecznym Macieja Biernata daje się nieco więcej szans, ale ich gra także w ostatnim czasie nie zachwyca i choć były faworytkami tego dwumeczu to w pierwszym spotkaniu całkowicie zawiodły. Oba łódzkie kluby, aby awansować dalej muszą wygrać swoje spotkania 3:0 lub 3:1 i tzw. ,,złotego seta”.

Kiedy grają i gdzie transmisja

• wtorek, 27.02, godz. 19:00: Viteos Neuchatel UC – Grot Budowlani Łódź – transmisja od 18:45, Polsat Sport News
  • wtorek, 27.02, godz. 20:00: Mint Vero Volley Monza – Projekt Warszawa – transmisja od 19:45, Polsat Sport Extra
  • środa, 28.02, godz. 18:00: Gas Sales Bluenergy Piacenza – Jastrzębski Węgiel – transmisja od 17:45, Polsat Sport
  • czwartek, 29.02, godz. 17:00: Fenerbahce PRL Stambuł – Asseco Resovia Rzeszów– transmisja od 16:45, Polsat Sport
  • czwartek, 29.02, godz. 20:00: Allianz Vero Volley Milano – ŁKS Commercecon Łódź – transmisja od 19:45, Polsat Sport