Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polski środkowy zagra w lidze włoskiej

Polski środkowy zagra w lidze włoskiej

fot. piotrwieczorek.pl

Po sezonie spędzonym w lidze greckiej Aleksander Maziarz, wychowanek MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, przenosi się do Włoch. Jego nowym klubem będzie Cave del Sole Geomedical Lagonegro, występujący w Serie A2. Polak zamknął tym samym skład swojej nowej drużyny, a klubowe media powitały go jako hit transferowy zespołu.

Aleksander Maziarz jest wychowankiem MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. Po zakończeniu nauki w SMS-ie PZPS Spała środkowy występował w barwach Stali Nysa, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, rozpoczął również w 2018 roku sezon w Stoczni Szczecin, a po rozpadzie tego klubu trafił do pierwszoligowego wówczas AZS-u Częstochowa. W sezonie 2019/2020 reprezentował KPS Siedlce, a następnie zdecydował się na pierwszy kontrakt zagraniczny.Wybrał ofertę greckiego AONS Milon, z którym zajął 6. miejsce w tamtejszej ekstraklasie. W przyszłym sezonie Aleksander Maziarz będzie grał we włoskiej Serie A, w zespole Cave del Sole Geomedical Lagonegro. – Maziarz to doświadczony środkowy, ma charakter, technikę i dobrą prezencję na boisku – ocenił zawodnika Mario Barbiero, trener drużyny. – To będzie dla niego ważny sezon, będzie musiał być ważnym punktem na środku siatki. Oczekujemy od niego wielkiego wkładu.

Polak rozpocznie treningi z nowym zespołem 18 sierpnia. Zawodnik przyznał na łamach klubowych mediów, że czuje się podekscytowany grą w lidze włoskiej i oczekuje, że z nowym klubem czeka go wiele dobrego, szczególnie jeśli chodzi o wyniki.

źródło: inf. własna, rinascitavolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę