Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Polski rozgrywający dołączył do Consar Ravenna

fot. eWinner Gwardia Wrocław

Mateusz Biernat zamienił Gwardię Wrocław na Consar Ravenna. Prowadzony przez trenera Emanuele Zaniniego zespół przeszedł gruntowną przebudowę. – Przyjeżdżam z wielką pokora i chęcią skorzystania z każdego treningu i meczu, aby zanurzyć się w realiach nowej drużyny i ligi oraz nauczyć się języka – powiedział polski rozgrywający.

Mateusz Biernat jest wychowankiem Górnika Radlin. W Polsce reprezentował barwy między innymi MOS-u Wola Warszawa czy Stali Nysa. Następnie kilka lat grał w Czechach w VK Ostrava oraz VK Dukli Liberec. Po czeskiej ekstraklasie przyszedł czas na zaplecze PlusLigi. Po roku spędzonym w eWinner Gwardii Wrocław Mateusz Biernat ponownie zdecydował się obrać zagraniczny kierunek.Tym razem polski rozgrywający przeniósł się do włoskiego Consaru Ravenna. – Przyjeżdżam z wielką pokora i chęcią skorzystania z każdego treningu i meczu, aby zanurzyć się w realiach nowej drużyny i ligi oraz nauczyć się języka. Ravennę już znam, bo kolega z drużyny w Ostrawie, który grał tu trzy sezony temu, opowiedział mi o klubie i mieście. Pamiętam też trenera Zaniniego z czasów, kiedy trenował w Polsce. Praca z takim profesjonalistą jak on jest naprawdę stymulująca – skomentował polski rozgrywający.

Biernat o miejsce w składzie będzie rywalizował z Milanem Pelsacem, który został ogłoszony na początku lipca. Ten siatkarz ostatni sezon spędził w Weronie. Jest młodszy od polskiego rozgrywającego o sześć lat.

Skład Consar Ravenna na sezon 2021/2022:
rozgrywający: Mateusz Biernat (Gwardia Wrocław), Milan Peslac (Verona)
atakujący: Dimitar Dimitrov (CSK Sofia), Niels Klapwijk (Arcada Galati)
środkowi: Nicola Candeli (Brescia), Alex Erati (Castellana), Francesco Fusaro (Padova),
przyjmujący: Aleksandar Ljaftov (Hebar Pazardzhik), Luca Ulrich (Schonenwerd), Marko Vukasinovic (Al Hilal),
libero: Riccardo Goi (Taranto)

źródło: inf. własna, portoroburcosta2030.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę