Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Francja: Superpuchar nie dla Murek i Kazały. Wśród panów lepsze Montpellier

Francja: Superpuchar nie dla Murek i Kazały. Wśród panów lepsze Montpellier

W sobotę poznaliśmy triumfatorów francuskiego Superpucharów. W konkursie siatkarzy naprzeciwko siebie stanęło Saint-Nazaire Volleyball Atlantic i Montpellier Herault Sporting Club Volley. Po pięciu setach, pomimo niedociągnięć, po tytuł sięgnęła drużyna Montpellier. U pań do gry przystąpiło Levallois Paris Saint-Cloud, którego barw bronią Natalia Murek i Aleksandra Kazała. Po drugiej stronie siatki stanęły jednak mocne siatkarki Neptunes de Nantes, które rozgromiły oponentki 3:0.

PUCHAR NIE DLA MISTRZÓW

W meczu o Superpuchar mężczyzn przeciwnikami aktualnych mistrzów kraju – Saint-Nazaire Volleyball Atlantic, było Montpellier Herault Sporting Club Volley, które zastąpiło triumfatora rozgrywek, Nantes-Rezé Métropole Volley. Zabrakło zatem obrońców tytułu z Tours oraz ich zeszłorocznych oponentów z Chaumon.

W meczu skrajności po zaciętej walce ostatecznie lepsze okazało się Montpellier, które pokonało mistrzów 3:2. Pierwszy set należał do triumfatorów, którzy odważnie grali blokiem i kończyli niemal każdą piłkę. Dużym atutem była także zagrywka dająca im przewagę nad rywalami. Siatkarze z Saint-Nazaire bardzo powoli weszli w spotkanie, co zakończyło się dla nich porażką na otwarcie – 16:25. Absolutnie astronomiczny był drugi set, który zakończył się wyczerpującą grą na przewagi, dla zeszłorocznych finalistów. Saint-Nazaire detalami zdołało doprowadzić do wyrównania stanu spotkania, choć było to nad wyraz ciężkie, a set zakończył się dopiero wynikiem – 36:34.

Znacznie spokojniej zrobiło się w trzeciej odsłonie spotkania, wygranej przez mistrzów kraju – do 18. Wymęczeni poprzednim setem rywale potrzebowali jeszcze czasu, aby dojść do siebie. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem czwarty set padł ich łupem, dzięki czemu udało im się doprowadzić do tie-breaka – 25:17. Wyrównana piąta część spotkania zakończyła się walką na detale, w której skuteczniejsi byli siatkarze z Montpellier.

Saint-Nazaire Volleyball Atlantic – Montpellier Herault Sporting Club Volley 2:3
(16:25, 36:34, 25:18, 17:25, 13:15)

Saint-Nazaire: Halle (10), Mendess Spencer (3), Van der Ent (7), Ivanov (2), Canham (11), Deveze (libero) oraz Varier
Montpellier: Corre (1), Seddik (7), Palacios (8), Le Goff (7), Lopez Pascual (4), Dimitrov (15), Phelut (libero) oraz Coulet

ŚWIETNY WYSTĘP NANTES

W konkursie pań naprzeciwko siebie stanęły siatkarki mistrzynie – Levallois Paris Saint-Cloud, i wicemistrzynie trójkolorowej ligi – Neptunes de Nantes. Tytułu sprzed roku broniły gospodynie, zaś spotkaniu miejsce Bezieres Volley zajęła właśnie drużyna z Nantes.

Spotkanie początkowo należało do wyrównanych. Mimo wszystko po stronie Levallois Paris nie brakowało drobnych pomyłek i niedociągnięć. Przeciwnie wyglądała gra rywalek z Nantes, które pewnie kroczyły po swoje. Siatkarki z paryskiego klubu nie były pewne w swoich decyzjach, a ich gra falowała. Dwa pierwsze sety na dystansie były zacięte, o czym świadczą minimalne wygrane Nantes – do 23. Prawdziwa katastrofa przydarzyła się mistrzyniom kraju w trzeciej, a zarazem ostatniej części spotkania. Ich gra w pewnym momencie całkowicie stanęła w miejscu, co doszczętnie wykorzystały rozpędzone oponentki. Rywalkom lepiej wiodło się na przyjęciu, częściej kończyły akcje, a ponadto nie zwalniały ręki na zagrywce. Szybka partia zakończyła się przekonującym zwycięstwem Neptunes de Nantes – 18:25, które tym samym sięgnęło po Superpuchar.

W barwach Levallois Paris wystąpiła Natalia Murek. Przyjmująca łącznie zdobyła 6 punktów. Jej koleżanką klubową jest także Aleksandra Kazała, która również zakończyła spotkanie z dorobkiem 5 punktów na koncie i wraz z Murek stworzyła wyjściowy duet przyjmujących. Z kolei triumfujące Nantes to były klub Justyny Łukasik, z którym Polka przed rokiem odnosiła sukcesy.

Levallois Paris Saint-Cloud – Neptunes de Nantes 0:3
(23:25, 23:25, 18:25)

Levallois: Morello (2), Murek (6), Meyer (9), Cugno (16), Kazala (5), White (5), Biemel (libero) oraz Tkachenko, Garcia (1), Verger i Depie (1)
Neptunes: Bennet (12), Jansen (11), Powell (8), Bah (14), Robinson (11), Delic (3), Giardino (libero) oraz Ratahiry, Chameaux i Brambilla