Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polski atakujący jednak w Uralu Ufa

Polski atakujący jednak w Uralu Ufa

fot. Aleksandra Twardowska

Jak informuje Przegląd Sportowy Maciej Muzaj ma podpisać umowę z rosyjskim Uralem Ufa. – – Maciek podpisze umowę z Uralem Ufa. Prezes rosyjskiego klubu dostał zielone światło od mera w temacie budżetu na kolejny sezon. Uzgodniliśmy wszystkie warunki i w poniedziałek finalizujemy rozmowy – powiedział agent Muzaja, Andrzej Grzyb.

W poprzednim sezonie Maciej Muzaj bronił barw innej rosyjskiej drużyny – Gazpromu-Jugry Surgut. Teraz polski atakujący podpisze kontrakt z innym zespołem – Uralem Ufa. – Maciek podpisze umowę z Uralem Ufa. Prezes rosyjskiego klubu dostał zielone światło od mera w temacie budżetu na kolejny sezon. Uzgodniliśmy wszystkie warunki i w poniedziałek finalizujemy rozmowy – powiedział Przeglądowi Sportowemu agent siatkarza, Andrzej Grzyb.Jak informuje manager, kontrakt Muzaja ma być wyższy niż ten w Surgucie. – Nie jest to może kwota, o jakiej myśleliśmy na początku, ale wobec epidemii koronawirusa wszystkie kontrakty poszły w dół. W Polsce Maciej nie mógłby liczyć na umowę w tej wysokości – zapewnił Grzyb. Polski atakujący był najlepiej punktującym graczem rosyjskiej Superligi i miał oferty z kilku tamtejszych klubów. – Rozmawiamy z Uralem Ufa, Kuzbassem Kemerowo i Fakiełem Nowy Urengoj. W Kemerowie wstrzymano rozmowy transferowe, a klub nadal nie wie jaki będzie miał budżet. Uznaliśmy, że nie możemy dłużej czekać – zdradził Andrzej Grzyb.

Maciej Muzaj będzie drugim obcokrajowcem w Uralu Ufa. Niedawno klub ogłosił pozyskanie znanego z występów w Asseco Resovii Rzeszów Kanadyjczyka – Johna Gordona Perrina. W poprzednich rozgrywkach Ural Ufa nie brylował i sezon zasadniczy zakończył dopiero na 12. miejscu.

źródło: onet.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved