Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 K: Druga wygrana Polek

MŚ U-19 K: Druga wygrana Polek

Polki po pokonaniu Meksyku drugiego dnia mierzyły się z reprezentacją Korei Południowej w mistrzostwach świata U-19. Zgodnie z planem nasze siatkarki wygrały bez straty seta i objęły samodzielne prowadzenie w grupie. Teraz poprzeczka pójdzie w górę, bo w następnym meczu czeka nas starcie z młodymi Serbkami.

ŚWIETNA PRACA POLEK NA ZAGRYWCE

W spotkanie lepiej weszły Koreanki, które po swoim bloku objęły dwupunktowe prowadzenie (3:1). Skuteczne ataki biało-czerwonych szybko doprowadziły jednak do remisu. Do tego doszły dobre zagrywki Anny Fiedorowicz, które pozwoliły Polkom na wypracowanie przewagi (6:3). Nie tylko ona poradziła sobie świetnie w polu serwisowym, gdyż asa dołożyła Martyna Podlaska. Co prawda siatkarki z Korei zbliżyły się na moment w okolicach połowy seta, ale biało-czerwone szybko popracowały blokiem i przywróciły sobie wyższą przewagę. Szczególnie, że zaraz na zagrywce świetnie spisała się Aleksandra Walczak (19:12). W dalszym ciągu Polki wykazywały się czujnością na siatce, wobec czego mimo odpowiedzi Korei z pola serwisowego mogły triumfować po efektownym asie (25:19).

Od asa Walczak zaczął się set numer dwa. Tym samym odpowiedziała jednak Eunji Shin i to Korea objęła jako pierwsza wyższe prowadzenie (5:2). Potrzeba więc było bloku Polek, aby wynik wskazał na remis. Od tej pory trwała wyrównana walka, którą przerwały dopiero skuteczny kontratak Zofii Sobanty oraz sprytna kiwka Walczak (16:13). As Subin Park odwrócił jednak sytuację i to Koreanki miały cenne oczko z przodu. Nie cieszyły się nim długo, gdyż popełniły błąd w ataku. Po skutecznym bloku to Polki znalazły się bliżej kolejnej wygranej (22:20). Emocje wzrosły jednak jeszcze, gdy asem popisała się Shin. Nie wytrąciła jednak biało-czerwonych z rytmu. Polskie siatkarki zamknęły tę partię mądrą akcją Podlaskiej (25:23).

KOREANKI NIE ZNALAZŁY SPOSOBU NA BIAŁO-CZERWONE

Od trzypunktowego prowadzenia Polek zaczęła się kolejna odsłona. Po stronie rywalek asem popisała się jednak Park i tym samym zmniejszyła dystans do jednego oczka (7:8). Atak z przechodzącej piłki Koreanek przyniósł więc remis. Nie na długo, gdyż skuteczna w kontrataku okazała się Podlaska (11:9). Dobrze z piłki sytuacyjnej poradziła sobie także Sobanty, co przybliżyło polską ekipę do wygranej w całym meczu. Po swoich skutecznych blokach Polska miała więc już osiem oczek z przodu (21:13). Obyło się bez żadnych niespodzianek, a kolejne zwycięstwo w mistrzostwach dał polskim zawodniczkom błąd rozgrywającej z Korei (16:25).

Polska – Korea Płd. 3:0
(25:19, 25:23, 25:16)

Polska: Moszyńska (6), Dombrowska (4), Podlaska (21), Walczak (8), Fiedorowicz (7), Milewska (9), Suska (libero) oraz Brzoza, Feliks i Sobanty (8)
Korea Płd.: Lee Jua. (10), Shin (9), Lee Jiyun (5), Kim S. (7), Kim D., Gwak oraz Jeon (5), Jeong, Park (4), Bae