Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Jacek Pasiński: Jestem niezwykle dumny z całej ekipy

Jacek Pasiński: Jestem niezwykle dumny z całej ekipy

Polki zdobyły brązowy medal na 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. W meczu o brąz, podopieczne trenera Pasińskiego pokonały 3:1 reprezentantki Brazylii. Mimo wysoko przegranego pierwszego seta, polskie siatkarki odwróciły losy meczu i wygrały kolejne trzy sety. – Brąz super smakuje, a dziewczyny wywiozą stąd bardzo duży bagaż doświadczeń i pewności siebie – mówi Jacek Pasiński.

BAGAŻ DOŚWIADCZEŃ

Po meczu o brązowy medal, zadowolenia z wyniku nie krył trener polskich siatkarek, Jacek Pasiński. – Jestem niezwykle dumny z całej ekipy, z każdej dziewczyny i całego naszego sztabu. Brąz super smakuje, a dziewczyny wywiozą stąd bardzo duży bagaż doświadczeń i pewności siebie. Mam nadzieję, że wystarczająco już czekaliśmy, by nadeszły lepsze czasy dla kobiecej siatkówki w naszym kraju. Wiele tych zawodniczek właśnie udowodniło, że jest w stanie wygrywać z najlepszymi na świecie. A dziś w meczu moje dziewczyny przeistoczyły się od drugiego seta w pięknie grające siatkarki, musieliśmy tylko chwilę poczekać, żeby weszły na najwyższe obroty – mówi rozmowie z Pawłem Hochstim z pasja.azs.pl, Jacek Pasiński.

Polskie siatkarki wiedziały, czego mogą spodziewać się po Brazylijkach. – Z Brazylijkami gra się trudno, lubią porozmawiać pod siatką, zaczepić, pokazywać swą siłę, więc motywacji nam nie brakowało, choć z pewnością nie tak wyobrażałyśmy sobie pierwszego seta – mówi Alicja Grabka. Rozgrywająca akademickiej reprezentacji Polski przyznaje, że drużynie marzył się finał, lecz jak się okazało, było to poza ich zasięgiem. – OK, może marzyłyśmy o finale, ale Chinki w walce o niego sprowadziły nas na ziemię, nie miałyśmy argumentów, żeby z nimi powalczyć – dodaje Grabka.

Pierwszy set zdecydowanie nie poszedł po myśli naszych reprezentantek. Mimo to, od drugiego seta, gra Polek diametralnie się zmieniła. – Nie wiem czy to stres czy coś innego, ale zagrałyśmy słabo, na szczęście od drugiej partii był to już inny mecz. Kobieca siatkówka, właśnie pokazałyśmy co to znaczy w praktyce – mówi atakująca polskiej drużyny, Aleksandra Rasińska.

źródło: pasja.azs.pl