Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Michał Gierżot: Wyniki mówią same za siebie

Michał Gierżot: Wyniki mówią same za siebie

Polscy siatkarze odnieśli kolejne zwycięstwo na 31. Letniej Uniwersjadzie. Tym razem w trzech setach pokonali drużynę z Iranu i zameldowali się w finale rozgrywek. Mimo, że Polacy są już pewni medalu, nie zamierzają na tym poprzestawać. – Wszystko poza złotem będzie dla nas, a przynajmniej dla mnie, rozczarowaniem – mówił po wygranej w półfinale jeden z liderów polskiej kadry, Michał Gierżot.

POLACY CELUJĄ W ZŁOTO

Polscy siatkarze nie ukrywają, że czują się mocni i celują w złoty medal. – Nie pozwalamy przeciwnikom na swobodną grę, bo wiemy, że jesteśmy lepsi i to udowadniamy. Cieszę się, że jesteśmy w finale i to się najbardziej liczy. Na pewno jest to powód do małego świętowania, że na pewno wyjedziemy stąd z medalem. Jak wspomniałem wcześniej, wszystko poza złotem będzie dla nas, a przynajmniej dla mnie, rozczarowaniem. Abstrahując od stylu i tego jak gramy, wyniki mówią same za siebie – powiedział w rozmowie z Pawłem Hochstimem z pasja.azs.pl, Michał Gierżot.

– Siatkówka to jest taki sport, że jeden czy dwa punkty mogą decydować o przegraniu seta, a sam wiem z autopsji, jak takie przegrane w końcówkach sety mogą boleć. Radzenie sobie z tym to bardzo ważna część siatkówki. Nie powiem, że Iran nie dojechał na tego ostatniego seta, ale my byliśmy tak naładowani, że już jedną nogą siedzieliśmy w autobusie i szybko dołożyliśmy tę drugą – dodał przyjmujący polskiego zespołu.

Biało-czerwoni wygrali jak dotąd wszystkie mecze na turnieju i nie stracili nawet seta. Libero polskiej drużyny Kamil Szymura zaznaczył, że kluczem do dobrej gry jest odpowiednie podejście do meczu. –  Cieszymy się z tego, że każde spotkanie, które tu graliśmy, wygraliśmy 3:0. Mam nadzieję, że ten następny mecz również skończy się korzystnie dla nas i również w trzech setach. Od początku sobie powtarzamy, że nawet jeśli mamy po drugiej stronie siatki słabsze zespoły to mamy trzymać koncentrację i to nam się udaje, wystarczy popatrzeć na wyniki – mówił Kamil Szymura.

Mecz finałowy rozpocznie się w poniedziałek o godz. 14.00 polskiego czasu. Rywalem polskiego zespołu będzie reprezentacja Włoch.

źródło: inf. własna, pasja.azs.pl