Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polska dominuje w rankingu FIVB

Polska dominuje w rankingu FIVB

fot. PressFocus

Po wywalczeniu mistrzostwa Europy Polacy umocnili się na prowadzeniu w rankingu FIVB. Nad szóstą Argentyną mają już  100 punktów przewagi.

Dominacja Polaków w rankingu FIVB

Po wywalczeniu mistrzostwa Europy biało-czerwoni umocnili się na prowadzeniu w rankingu FIVB. Za zwycięstwo w finale z Włochami otrzymali ponad 6 punktów, a ich przewaga nad zajmującymi czwarte miejsce w zestawieniu Brazylijczykami wzrosła do niemal 80 punktów.

Siatkarze reprezentacji Polski już w poprzednim roku znaleźli się na czele rankingu FIVB. Jednak świetna gra zarówno w Lidze Narodów, jak i w mistrzostwach Europy spowodowała, że nie tylko umocnili się na prowadzeniu, ale również zwiększyli przewagę punktową nad najgroźniejszymi przeciwnikami.

Polscy dominatorzy

Wystarczy wspomnieć, że w tym roku podopieczni Nikoli Grbicia tylko dwukrotnie mieli odejmowane punkty – za porażki w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów z Serbami i Amerykanami odpowiednio nieco ponad 17 oraz nieco ponad 11 punktów. W pozostałych meczach mieli doliczane oczka do światowego rankingu.

Przez mistrzostwa Europy biało-czerwoni przeszli jak burza. Nie zaznali w nich ani jednej porażki. W efekcie za każdym razem do ich dorobku dopisywane było od 0,1 do 6,88 punkta za zwycięstwo w finale. To sprawiło, że zwiększyli swoją przewagę nad kolejnymi ekipami w rankingu. Nad drugimi Amerykanami mają prawie 40 oczek przewagi, nad czwartymi Brazylijczykami – 60, a nad szóstymi Argentyńczykami już niemal 100 punktów przewagi.

Po poszczególnych mistrzostwach kontynentalnych w czołówce rankingu nie zaszły większe zmiany. Dwie porażki w meczach o medale spowodowały, że o jedną pozycję w dół przesunęli się Francuzi, natomiast z czołowej dziesiątki kosztem Holendrów wypadli Irańczycy.

Ranking FIVB siatkarzy:
1. Polska 418,42 pkt
2. USA 378,90
3. Włochy 366,02
4. Brazylia 337,28
5. Japonia 334,34
6. Argentyna 318,81
7. Francja 306,80
8. Słowenia 302,65
9. Serbia 268,94
10. Holandia 246,68

Zobacz również:
Polacy na czele rankingu FIVB po Lidze Narodów

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved