Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polscy juniorzy poznali rywali w mistrzostwach Europy

Polscy juniorzy poznali rywali w mistrzostwach Europy

fot. lsk.pls.pl

W czwartek w Luksemburgu odbyło się losowanie grup mistrzostw Europy juniorów. Biało-czerwoni trafili do trudniejszej grupy, w której zmierzą się między innymi z Włochami, Francuzami i Serbami. Turniej odbędzie się na przełomie września i października w Brnie.

Mistrzostwa Europy juniorów odbędą się w dniach 24 września – 6 października w czeskim Brnie. Weźmie w nich udział 12 drużyn, które będą walczyły nie tylko o medale, ale także o dwie przepustki na przyszłoroczne mistrzostwa świata juniorów. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do fazy finałowej, a ekipy z trzeciego i czwartego miejsca w grupach będą rywalizowały o pozycje 5-8.Przez pandemię koronawirusa odwołany został drugi oraz trzeci etap kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów. Dlatego w turnieju finałowym udział wezmą Czesi (jako gospodarze) oraz 11 najlepszych drużyn z rankingu CEV. Biało-czerwoni trafili do grupy z gospodarzami zawodów. Poza tym ich rywalami będą Włosi, Francuzi, Serbowie oraz Belgowie.

Przypomnijmy, że gospodarzami poprzedniego czempionatu Starego Kontynentu były Belgia i Niderlandy. Dwa lata temu mistrzem Europy zostali Rosjanie, którzy w finale pokonali Czechów. Trzecia lokata przypadła Belgom, a biało-czerwoni uplasowali się na szóstej pozycji.

Podział na grupy mistrzostw Europy juniorów:
Grupa I: Czechy, Polska, Włochy, Francja, Belgia, Serbia
Grupa II: Rosja, Niemcy, Turcja, Białoruś, Ukraina, Niderlandy

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved