Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Polonia Londyn mistrzem Anglii

fot. Bianka Sawoniuk

Gdy 16 marca w Anglii zawieszono rozgrywki sportowe, IBB Polonia Londyn z wygranymi trzynastoma spotkaniami znajdowała się na pierwszym miejscu w lidze siatkarskiej. Londyńczycy mieli do rozegrania jeszcze cztery spotkania w lidze oraz finał Pucharu Anglii. Od tego czasu nie rozegrano już żadnego meczu, sezon został zakończony przedwcześnie.

To, że sezon nie będzie dokończony, wiedzieliśmy już dość wcześnie. Siatkarska Federacja w Anglii podjęła szybką i słuszną decyzję, że grać nie będziemy. Trochę dłużej musieliśmy poczekać na decyzję co z tytułem mistrza oraz zdobywcy Pucharu. Teraz wiemy już, że znów jesteśmy Mistrzami Anglii – mówił Prezes IBB Polonii Bartek Łuszcz.Władze ligi zadecydowały o podziale punktów w meczach nierozegranych i w ten sposób wyłoniły kolejność w tabeli. Londyńczycy, zdobywając siódme mistrzostwo w historii klubu, zapewnili sobie możliwość reprezentowania Anglii w Siatkarskiej Lidze Mistrzów. – Nasz sezon, poza wymiarem sportowym, ma też wymiar biznesowy. Po zeszłorocznej przygodzie w Lidze Mistrzów i jej bardzo pozytywnym przyjęciu przez sponsorów i inwestorów, chcemy kontynuować nasz udział w tych prestiżowych rozgrywkach. Liga angielska pod względem komercyjnym ma jeszcze dużo do zrobienia, więc to w rozgrywkach europejskich upatrujemy swoich największych możliwości tworzenia finansowej i wizerunkowej wartości dla partnerów. Także kibice w Londynie oczekują wydarzeń na najwyższym poziomie, więc musimy mierzyć się z Europą – kontynuował Łuszcz.

W pierwszym sezonie w Lidze Mistrzów IBB Polonia rozegrała dwa spotkania pierwszej rundy, oba przegrywając. Mecz domowy londyńczycy rozegrali w mogącej pomieścić sześć tysięcy kibiców olimpijskiej hali Copper Box Arena. W składzie IBB Polonii wystąpił legendarny Giba, który już od zeszłego sezonu wspiera ideę rozwoju siatkówki w Anglii. – Cieszę się, że kończę sezon z kolejnym złotym medalem na szyi. Oczywiście wolelibyśmy świętować zwycięstwo w świetle kamer i z tłumem kibiców, ale w tym roku musi to poczekać. Gratuluję zawodnikom i trenerom, dziękuję kibicom i inwestorom. Londyn to będzie już niedługo ważny punkt na mapie siatkówki i cieszę się, że mogę się przyczynić do budowy tego sukcesu – jako zawodnik, inwestor i ambasador – powiedział mistrz olimpijski Brazylijczyk Giba.

Finał siatkarskiego Pucharu Anglii z udziałem IBB Polonii nie zostanie rozegrany. Federacja zaproponowała rozegranie meczu w terminie późniejszym, jednak obaj finaliści – Durham Palatinates i IBB Polonia zrezygnowały z takiej możliwości. – Federacja pozwoliła rozegrać mecz później, ale z udziałem tylko zawodników uprawnionych do gry w terminie oryginalnym. Durham to drużyna uniwersytecka i zmienia skład praktycznie co roku, my z kolei też wprowadzamy roszady w składzie, więc ciężko byłoby nam wystawić pełne reprezentacje. Proponowaliśmy przyznanie Pucharu obu drużynom w tym roku, jednak nie zostaliśmy wysłuchani. Trudno – na kolejny Puchar trzeba będzie poczekać – wyjaśnił trener IBB Polonii Vangelis Koutouleas

Najbliższy sezon ligowy powinien ruszyć we wrześniu, a eliminacje Ligi Mistrzów w październiku. Zarówno Volleyball England jak i CEV nie potwierdzają tych dat i informują o gotowości na różne scenariusze dostosowane do sytuacji medycznej na świecie.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved