Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Z kim Polki zagrają sparingi?

Z kim Polki zagrają sparingi?

fot. Michał Szymański

– Jest bardzo duża chęć federacji państw ościennych. Podjęliśmy rozmowy z Rosjanami. Myślę, że Niemcy też bardzo chętnie zorganizowaliby takie mecze. Czesi zgłosili się sami, podobnie jak Słowacy – powiedział o planach sparingowych reprezentacji Polski siatkarek jej szkoleniowiec, Jacek Nawrocki.

W tym roku docelową imprezą dla siatkarek reprezentacji Polski miała być Liga Narodów. Jednak przez pandemię koronawirusa rozgrywki zostały odwołane. Zatem biało-czerwonym pozostała praca na zgrupowaniach oraz ewentualne rozgrywanie meczów towarzyskich. – Nasz zespół, ulegający transformacji od dwóch, trzech lat, wypracował pewien trzon, który stanowią zawodniczki doświadczone, ale cały czas są dokooptowywane zawodniczki młode. Jesteśmy chyba jedną z najmłodszych reprezentacji Europy czy świata. Dlatego ten okres, który możemy wykorzystać na szkolenie jest dla nas zbawienny. Potrzebne jest ruszenie COS-u w Szczyrku, zadbanie o wszelkie warunki bezpieczeństwa, przestrzeganie obostrzeń i zabranie się po prostu do pracy – przyznał Jacek Nawrocki.Selekcjoner polskiej kadry zaznaczył, że najbliższe zgrupowania będą potrzebne zwłaszcza młodszym, mniej doświadczonym siatkarkom. – Dziewczyny już mają dość siedzenia i zdalnego ćwiczenia online. Trzeba jednak widzieć cel tych zgrupowań. Z Joasią rozmawialiśmy dużo wcześniej i koronawirus nie ma tutaj większego znaczenia. Jeśli chodzi o liczbę, to jest to od 16 do 18 zawodniczek. Należy powiedzieć, że zawodniczka doświadczona, „zgrana” – ona taki okres, który nam się trafił, może potraktować jako rekonwalescencję, doładowanie akumulatorów – również psychicznie. Natomiast dla dziewczyn, które my dołączamy do kadry, a które niedawno skończyły z siatkówką młodzieżową, każdy miesiąc to jest rozwój, a każdy miesiąc bez treningów to jest tak naprawdę olbrzymia stagnacja – podkreślił trener biało-czerwonych.

Ma on nadzieję, że jego podopieczne w miarę szybko wrócą do takiej dyspozycji, która umożliwi im rozgrywanie meczów kontrolnych. – Siatkarka potrzebuje tyle czasu do powrotu do formy, ile trwała przerwa. Zupełnie inaczej jest u mężczyzn, ale trzeba też zwrócić uwagę, że nam – w przeciwieństwie do kadry męskiej, potrzebna jest wewnętrzna rywalizacja. Spodziewam się dobrego nastawienia, trochę tęsknoty za rywalizacją sportową. Myślę, że motorycznie dziewczyny prowadzą dobrą linię i po miesiącu wprowadzenia motorycznego i technicznego, mam nadzieję, że już w lipcu będziemy mogli rozpocząć wewnętrzne sparingi i być może konfrontacje z krajami ościennymi – powiedział Nawrocki.

Na razie nie ma jeszcze potwierdzonych żadnych sparingów, ale niewykluczone, że Polki zagrają między innymi z Rosjankami, Niemkami i Czeszkami. – Jest bardzo duża chęć federacji państw ościennych. Podjęliśmy rozmowy z Rosjanami. Myślę, że Niemcy też bardzo chętnie zorganizowaliby takie mecze. Czesi zgłosili się sami, podobnie jak Słowacy, więc to zainteresowanie jest. Wszyscy walczą o powrót do normalności – zakończył Jacek Nawrocki.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę