Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-19 K: Wymęczona wygrana Polek z Egipcjankami

MŚ U-19 K: Wymęczona wygrana Polek z Egipcjankami

Siatkarki reprezentacji Polski podniosły się po porażce z Chorwatkami. W walce o miejsca 9-16 w mistrzostwach świata do lat 19 po szarpanym meczu pokonały w czterech setach Egipcjanki i zagrają o miejsca 9-12.

W mecz lepiej weszły Polki, które po zbiciu Martyny Podlaskiej objęły prowadzenie 5:2. Egipcjanki popełniały znacznie więcej prostych błędów, a udana kontra Zofii Sobanty spowodowała, że powiększał się dystans dzielący oba zespoły (10:6). Przedstawicielki Afryki wygrywały pojedyncze akcje, a po ataku Rozalii Moszyńskiej biało-czerwone kontrolowały boiskowe wydarzenia (15:8). Grały bardzo pewnie, a Egipcjanki nie miały siatkarskich argumentów, aby się do nich zbliżyć. W końcówce dwa asy serwisowe dołożyła Anna Fiedorowicz, a Podlaska zakończyła nierówną walkę w premierowej odsłonie (25:12).

W drugiego seta lepiej weszły siatkarki z Afryki, bo dwoma asami serwisowymi popisała się Nada Sallam, ale Polki szybko odrobiły straty. Za sprawą Podlaskiej zaczęły dochodzić do głosu (7:4), ale tym razem rywalki nie odpuszczały, a skuteczna postawa Elbehiry Malak sprawiła, że wynik oscylował wokół remisu. Po kontrze Amelii Dąbrowskiej podopieczne trenera Kawki ponownie zaczęły łapać wiatr w żagle, a akcja Sobanty dała im przewagę (17:14), ale i tym razem ją straciły, a Salma Elbehiry doprowadziła do wyrównanej końcówki. W niej po akcji Agaty Milewskiej Polki zyskały minimalną przewagę, a chwilę później miały piłkę setową, ale przeciwniczki doprowadziły do batalii na przewagi. W niej akcja Malak Shahein przechyliła szalę zwycięstwa na ich stronę (27:25).

Pozbierały się po przegranym secie

W pierwszej fazie trzeciego seta Egicjanki popisały się asem serwisowym, ale biało-czerwone utrzymywały się w grze. Za sprawą Podlaskiej powoli zaczęły budować sobie prowadzenie. Udaną kontrę dołożyła Fiedorowicz, a w szeregach rywalek pojawiło się kilka prostych błędów, dzięki czemu Polki zyskały bezpieczne prowadzenie (13:8). Skutecznie prezentowała się Podlaska, a pojedyncze udane odpowiedzi w wykonaniu Elbehiry czy jeden blok na Fiedorowicz nie poderwały Egipcjanek do walki. W końcówce w ataku przypomniała o sobie Podlaska, a błąd rywalek zakończył walkę w tej części spotkania (25:17).

Czwarta partia zaczęła się od błędów po stronie biało-czerwonych, co przełożyło się na prowadzenie Egipcjanek 5:2. Udaną kontrę dołożyła Shahin, a Polki były w defensywie (8:3). Dopiero nasz blok i udana kontra Podlaskiej spowodowały, że doszło do remisu. Z biegiem czasu to podopieczne trenera Kawki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Wykorzystały błędy rywalek, a po akcji Sobanty odskoczyły od nich na 17:13. Dołożyły szczelny blok, a w ataku rozkręcała się Sobanty, dzięki czemu mecz zbliżał się ku końcowi. Ostatnie dwie akcje należały do duetu Fiedorowicz/Agata Milewska, a wygrana 25:17 oznacza, że Polki zagrają o miejsca 9-12.

Polska – Egipt 3:1
(25:12, 25:27, 25:17, 25:17)