Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polki wygrały swoje mecze w Pucharze Narodów

Polki wygrały swoje mecze w Pucharze Narodów

Dwie polskie pary: Katarzyna Kociołek i Marta Łodej oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zanotowały zwycięstwa nad „dwójkami” z Belgii w grupie F Pucharu Narodów, rozgrywanej w Szkocji.

Rywalkami Polek są Czeszki Helena Havelkova/Marketa Slukova oraz Barbora Hermanova/Marie-Sara Stochlova, Belgijki Ines Piret/Annelore Bex oraz Lisa Van Den Vonder/Louka Maertens i reprezentantki gospodarzy – Szkotki Lynne Beattie/Mhari Agnew i Rachel Morrison/Kathryn Barbour.

Pierwszymi przeciwniczkami biało-czerwonych były Belgijki, a polsko-belgijską rywalizację rozpoczęły Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. W inauguracyjnej odsłonie Polki prezentowały się lepiej w każdym elemencie. Walka nawiązała się dopiero w drugim secie, który i tak przebiegał pod kontrolą naszych reprezentantek, które zamknęły spotkanie przeciwko duetowi Piret/Bex w dwóch partiach.

W kolejnej potyczce przeciwko Van Den Vonder/Maertens zagrały Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i kosztował obie pary wiele sił. Punktowy blok pozwolił jednak na zapisanie tej partii na koncie Polek. Biało-czerwone, zmotywowane wygraną na otwarcie, zagrały bardzo dobrze i szybko przesądziły o losach tego meczu.

Pucharu Narodów, czyli CEV Beach Nations Cup, to część kontynentalnych kwalifikacji olimpijskich. Za tydzień (26-27 maja) w Vantaa w grupie D zagrają pary męskie: Bartosz Łosiak i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek.