Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki wygrały drugi sparing z Niemkami

Polki wygrały drugi sparing z Niemkami

fot. pzps.pl

W swoim drugim meczu sparingowym rozgranym w ośrodku Kienbaum pod Berlinem Polki wygrały 3:1 z Niemkami. Dzień wcześniej biało-czerwone odniosły zwycięstwo w stosunku 3:2.

Podopieczne trenera Stafano Lavarinigego przygotowują się do mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Holandii oraz w Polsce. Dobrą okazją do sprawdzenia formy była dwa mecze kontrolne z Niemkami. W pierwszym z nich Polki wygrały 3:2, dzień później po raz kolejny okazały się lepsze od swoich rywalek i wygrały z nimi w stosunku 3:1.Pierwszą partię na swoją korzyść rozstrzygnęły biało-czerwone, w drugiej górą były Niemki. W trzecim i czwartym secie górą były siatkarki z orzełkiem na piersi. Na uwagę zasługuje dobra gra Polek w bloku, w tym elemencie zdobyły one 10 punktów. Po trzy punkty zdobyły: Agnieszka Korneluk oraz Olivia Różański. Biało-czerwone były lepsze od swoich przeciwniczek w polu zagrywki (8:5). Najwięcej punktów dla Polski zdobyła Olivia Różański – 16, dla Niemek po 8 punktów zdobyły Kimberly Drewniok oraz Laura Emonts. W dniach 2 oraz 3 września Polki w kolejnych meczach kontrolnych zagrają w Katowicach z Bułgarią.

Polska – Niemcy 3:1
(25:22, 19:25, 25:20, 25:19)

Składy zespołów:
Polska: Obiała (4), Korneluk (10), Górecka (2), Stysiak (13), Wołosz (6), Różański (16) Szczygłowska (libero) oraz Alagierska (4), Witkowska (4), Gałkowska (4), Szlagowska (10), Wenerska
Niemcy: Kastner (1), Alsmeier (7), Hippe (6), Weitzel (7), Cekulaev (4), Emonts (8), Pogany (libero) oraz Glaab (2), Janiska (2), Vanjak (5), Drewniok (8), Strube (3), Scholzel (7)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę