Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Polki rozpoczynają kolejny etap przygotowań do MŚ

Polki rozpoczynają kolejny etap przygotowań do MŚ

fot. pzps.pl

Reprezentacja Polski siatkarek zakończyła zgrupowanie w Szczyrku. Było ciężko, ale teraz przed zawodniczkami już więcej siatkówki niż siłowni. 1 sierpnia reprezentantki Polski rozpoczęły przygotowania do mistrzostw świata. Do najważniejszej imprezy w tym roku, której Polska jest współgospodarzem razem z Holandią, pozostał miesiąc. 

Pierwsze zgrupowanie naszej kadry trwało 20 dni – w sobotę po obiedzie zawodniczki rozjechały się do domów. Czasu dla siebie mają niewiele, ponieważ już w niedzielę wieczorem mają zebrać się w Poznaniu. Obiekt w Szczyrku pusty nie będzie, bowiem ma tam trenować reprezentacja Tunezji.17 sierpnia naszą drużynę narodową odwiedził Sebastian Świderski, prezes PZPS, w towarzystwie Aleksandry Jagieło i Huberta Tomaszewskiego. Z tej okazji kolację dla całej ekipy i gości przygotował Szymon Szlędak, kierownik drużyny, z wykształcenia… kucharz.

W kadrze Polski zaszła jedna zmiana. Miejsce Martyny Łukasik, mającej problemy ze zdrowiem, zajęła Monika Fedusio, która grała w Lidze Narodów. – Było to dla mnie ogromne zaskoczenie, bo nie spodziewałam się, że jeszcze dołączę do kadry – podkreśla  przyjmująca Grot Budowlanych Łódź. – Jest bardzo ciężko, ale nikt nie mówił, że będzie lekko. Ale nie jest źle i jest jeszcze trochę czasu, by nadrobić zaległości.

Stefano Lavarini pracuje z 15 zawodniczkami. Wśród nich są dwie atakujące, które nie grały w Lidze Narodów: Magdalena Stysiak i Monika Gałkowska. W Poznaniu kadrowiczki nie pobędą długo, gdyż w środę wieczorem wyjadą do Niemiec, gdzie pod koniec tygodnia rozegrają dwa sparingi z tamtejszą reprezentacją. Później w planie są dwa zgrupowania w Polsce, sparingi z Bułgarią i wyjazd do Neapolu, gdzie formę Polek sprawdzą Serbki, Włoszki i Turczynki. W pierwszym meczu mistrzostw świata biało-czerwone zagrają w Arnhem z Chorwacją (23 września o godzinie 18:00).

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę