Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Polki nadal bez wygranej, zagrają o 7. miejsce

EYOF: Polki nadal bez wygranej, zagrają o 7. miejsce

Trwa niemoc Polek na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. W Mariborze biało-czerwone doznały kolejnej porażki. W piątek przegrały 0:3 z Chorwatkami i pozostała im rywalizacja o siódme miejsce z Turczynkami.

Po trzech porażkach w fazie grupowej Polkom została walka o miejsca 5-8. W piątek ich rywalkami były Chorwatki. Pierwsza partia spotkania była dość równa. Chwilę później serią dobrych zagrywek popisała się Antea Perić, co pozwoliło rywalkom wyjść na prowadzenie 6:3. Chorwatki dobrze broniły i wyprowadzały skuteczne kontrataki. Grę biało-czerwonych uspokoiła przerwa na żądanie Marcina Orlika. Po niej doprowadziły do remisu. Od tego momentu zespoły grały punkt za punkt, wystrzegając się prostych błędów. W drugiej części premierowej odsłony na prowadzenie wysunęły się zawodniczki z Chorwacji (21:18). Pomimo walki biało-czerwone musiały uznać wyższość rywalek, po błędzie w polu serwisowym Hewelt przegrywając 21:25.

Druga część meczu była wyrównana. Przez dłuższy czas żadnej z ekip nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Dopiero kiedy w polu serwisowym pojawiła się Katarina Drobac, Chorwatki wyszły na prowadzenie 20:15. Polska drużyna miała spore problemy z dokładnym przyjęciem, a w konsekwencji wyprowadzeniem skutecznej akcji. Rywalki w końcówce punktowały w każdym elemencie. Tego seta zagrywką posłaną w aut zakończyła Antonina Dumańska (20:25).

Trzeciego seta Polki zaczęły naprawdę bardzo dobrze, odskakując od przeciwniczek na 6:3. Przez dłuższy czas utrzymywały się na prowadzeniu (12:9). Przeciwniczki miały spore problemy z serwisami Karoliny Nadery. Chorwatki nie miały jednak zamiaru składać broni. Najpierw doprowadziły do remisu 22:22, a następnie nerwową końcówkę rozstrzygnęły na swoją stronę 25:22.

Polska – Chorwacja 0:3
21:25, 20:25, 22:25)

Polska: Dumańska (3), Mulka (3), Zwierzyńska (11), Nadera (12), Hewelt (10), Nastawska (4), Maciejewicz (libero) oraz Ziółkowska, Gajewska (2), Łabanowska
Chorwacja: Listes Lulic (4), Drobac (4), Perić (8), Stiglić (15), Lijić (4), Skoro (14), Kovco (libero) oraz Bosnjak (5)

źródło: inf. własna, pzps.pl