Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Challenge Gudalajara: Polski duet w play-off, ale nie przystąpił do meczu

BPT Challenge Gudalajara: Polski duet w play-off, ale nie przystąpił do meczu

fot. FIVB

Bardzo dobry start w turnieju Beach Pro Tour Challenge Gudalajara zanotowały Jagoda Gruszczyńska oraz Aleksandra Wachowicz. Polskiej siatkarki pokonały najwyżej rozstawiony duet w grupie C i tym samym awansowały do Rundy 16. Biało-czerwone jednak do drugiego meczu nie przystąpiły z uwagi na brak takiej konieczności.

SOLIDNE ZWYCIĘSTWO

Duet w postaci Jagody Gruszczyńskiej oraz Aleksandry Wachowicz zmierzył się w pierwszym grupowym starciu z najwyżej rozstawioną parą w grupie C – Kanadyjkami Heather Bansley oraz Sophie Bukovec, które jeszcze przed niecałym miesiącem uplasowały się na drugim miejscu w Beach Pro Tour Challenge Recife. Biało-czerwone wygrały to starcie 2:0 i tym samym zapewniły sobie awans do Rundy 16. Relacja z tego meczu dostępna jest tutaj.

W drugim starciu zatem Polki miały rywalizować o zwycięstwo w grupie. Po drugiej stronie siatki miała stanąć para z Litwy – Monika Paulikiene oraz  Aiine Raupelyte, która w swoim poprzednim starciu po tie-breaku triumfowała nad francuską parą Clemence Vieira i Aline Chamereau. Miała, bo duet z Polski nie przystąpił do starcia z Litwinkami. Gruszczyńska/Wachowicz nie były jedynymi, które zdecydowały się na taki ruch, gdyż kilka innych zespołów, które awansowały do sobotniej (14 kwietnia) fazy play-off, również odpuściły rozgrywanie drugiej potyczki.

Gruszczyńska/Wachowicz (POL) – Paulikiene/Raupelyte (LTU) 0:2
(w/o)

Zobacz również:
BPT Challenge Gudalajara: Kolejny dobry mecz polskiej pary

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved