Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Polki już w Holandii, niedługo wrócą do Polski

Polki już w Holandii, niedługo wrócą do Polski

fot. FIVB

Przed nami kolejny siatkarski mundial, który również zostanie rozegrany częściowo w Polsce. Reprezentacja naszego kraju zagra pierwszy mecz w Holandii, by następnie wrócić na swój teren. Dwa ostatnie dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata siatkarek reprezentacja Polski spędza właśnie w Holandii.

Mistrzostwa świata organizują w 2022 roku Polska i Holandia. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 23 września w Arnhem. Jest to związane z 78 rocznicą Operacji Market Garden, mającej na celu zajęcie przez aliantów mostów na Renie.Rozpoczęła się ona 17 września, a zakończyła dziewięć dni później, niestety bez powodzenia. Obok wojsk angielskich i amerykańskich pod Arnhem walczyła 1. Polska Samodzielna Brygada Spadochronowa pod dowództwem generała Stanisława Sosabowskiego.

Wracając do teraźniejszości, to siatkarski mundial kobiet zainauguruje mecz Polski z Chorwacją. Jedyny z grupy B rozegrany w Holandii, bo następnego dnia obi drużyny wrócą do Polski i będą rywalizować w gdańskiej Ergo Arenie. Nasze siatkarki ostatnie dni spędziły na treningach w Elblągu. W ubiegłym tygodniu wystąpiły w towarzyskim turnieju w Neapolu, gdzie zmierzyły się z faworytkami do medalu: Serbią, Włochami i Turcją. Po powrocie do kraju kadrowiczki dostały dwa dni wolnego, a w niedzielę wieczorem już trenowały. Tak było do wtorku, kiedy drużyna wyleciała do Holandii, a ostatni dni przed mistrzostwami spędzi już w Arnhem, do którego dotarła wieczorem.

Trener Stefano Lavarini powołał na mistrzostwa 14 zawodniczek, tych samych, które grały w Neapolu, a wcześniej w sparingach z Bułgarią. Pierwszym rywalem Polek w mundialu będzie Chorwacja (23 września o godzinie 18:00), a w kolejnych spotkaniach zmierzą się z: Tajlandią (27 września o 20:30), Koreą (28 września o 20:30), Dominikaną (29 września o 20:30) i Turcją (1 października o 20:30).

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę